1 Mbps Upload ile yayın yapılır mı?

platt1234

Hectopat
Alt yapım ADSL olduğu için 1 Mbps civarı bir upload hızı alabiliyorum. Bilgisayar yayını kaldırır ama internet sıkıntı. :) Bu arada oyun yayını yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzgün bir yayın için (720p kalite, ortalama-yüksek bir bitrate, online oyunlarda ping-paket kaybı yaşamadan) 5-6 Mbps upload hızı gerekli diye düşünüyorum.

Evet, olur.

Twitch'te bir ara test yayınları yapıyordum. O zamanlar -geçen sene- canlı yayın yapmak gibi bir fikrim vardı, 10-15 dk.lık kısa test yayınları ile internet performansıma bakıyordum, yayının kalitesini nasıl iyileştirebileceğime bakıyordum. Şimdi yapmıyorum, yapmak da istemiyorum, zaten ekran kartım da bozuk :D

Twitch'te o test yayınlarında Euro Truck Simulator 2 Multiplayer oynuyordum. Ping, 80-90 arasıydı. Ama oynanmayacak kadar da kötü değildi ve oyun aşırı da kasmıyordu. Kasıyordu ama malum yolda olduğum için.

Görüntü kalitesi de o kadar kötü değildi. Ama bir 720P gibi de değildi. Daha çok, 360-480 arası bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.

Ayarları iyi yaparsanız 1 Mbps yükleme hızıyla yayın yapabilirsiniz. 720P kadar kaliteli olmaz ama yine de yapabilirsiniz.

Malum yol; Duisburg-Calais yolu, Avrupa 2 sunucusunda :p

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı