1 milyon Windows bilgisayar zombi bilgisayar oldu

Google'ın dediğine(iddia) göre; 1 milyon botnet Windows işletim sistemli cihazlara sızmış. Teknoloji devi Google, botneti dava ediyor. Google'ın sunduğu şikayet oldukça dikkat çekici.

Kendi yorumum: Bu botnetler(zombi bilgisayarlar), bizim 3. taraftan indirdiğimiz ücretsiz indirme siteleri(Crack/Warez vb.) yüzünden bulaşıyor. Ondan sonra bizim bilgisayarlarımız onların elinde oluyor. Ne yaparlarsa artık...

Bu kişiler hiç kendini belli etmiyorlar mı? Akla sır erdiremiyorum. Yakalanan yok mu? Cracker veya hacker. Anlam veremedim.

Kaynak: Google açıkladı: 1 milyon Windows cihaza botnet sızdı

Bu Linux kullanmayan insanların aklını kullanmadığı anlamına gelmez. Ayrıca evet girebilir.
Ben gelişine öyle dedim. Sisteme virüs girebilir ama kolay kolay giremez çünkü virüsün root erişimine ihtiyacı var ve bunun içinse şifreye.
@202 evet tam olarak neye güldün? Ben burada taraf tutmuyorum, hatta şu an kullandığım işletim sistemi Windows ancak bunlar gerçekler. Eğer bir eksiğim varsa, sen çok biliyorsan söyle.

Son düzenleme:
İşte bu yüzden korsan kullanılmamalıdır :) Şimdi bilindik yerden indirmek falan diyecekler olabilir fakat onda bile ihtimal var tabii ki. Her zaman orijinal kullanılması tarafıyım, alamıyorsan kullanma veya varsa deneme sürümünü kullan.
Yok öyle bir şey. Baştaki hata yapacak cezasını ben mi ödeyeceğim? Param yetiyorsa alırım, yetmiyorsa da korsan kullanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı