1 MS vs 5 MS ve GTG ile MPRT arasındaki fark nedir?

0skar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Daha önceki yıllar birkaç konu gördüm fakat sormak istediğim şunlardır. Cumartesi günü Vatan Bilgisayar'a gittim 1.099 TL'ye 6 taksit olarak Samsung CRG50 (144Hz - 4 ms(gtg) - VA panel) aldım. 1 MS monitör bakıyordum daha öncelerinde fakat aslında 1 MS yazanlarında gerçekten 1 MS vermedikleri de söyleniyordu. Araştırmalarımdaki 1 MS ve 5 MS farklarına baktığımda çok çok fark edilebilecek bir değer olmadığını gördüm ya da bana öyle geliyor. Demem o ki buradaki değerlerde en önemlisi hangisidir? Mprt ve GTG sürelerinde oyun için en ideali hangisidir? Son olarak monitörler arasında AOC G2U ve C24G1 olarak bakıyordum. İndirime girmediler. Bütçe dahilinde bunu aldım. Almaya gittiğimde o modellere de baktım ama IPS panel AOC bile sönük duruyordu sanki Samsung'un yanında böylece biraz daha içim rahatladı şahsen. MS olayında herkes bir şey diyor fakat bu 1-5 farkı profesyonel değil de normal bir oyuncunun fark edebileceği bir şey midir? Bu fiyat bandında (1099 TL vade farksız 6 taksit imkanıyla) keşke o değil de şu modeli alsaydınız diyebileceğiniz model var mıdır?

Bilgilendiren olursa eminim herkes için güncel bir konu olarak fayda sağlayacaktır. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 4 ms 144 Hz bir monitör kullanıyorum. Benim görüşüm elinizdeki bütçeye oranla en iyi monitörü almanızdır. 1 ms ile 5 ms arasında bir fark var ama siz fark eder misiniz bilemiyorum. Ayrıca çok etki edeceğini düşünmüyorum Profesyonel bir oyuncu değilseniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı