1 ölü piksel için monitörü geri vermeye değer mi?

Satmak istediğinde sıkıntı olabilir, zamanla yayılabilir bu durumları da düşünmek lazım. Yani tavsiyem garanti.

Öncelikle selam. Aldığım monitör Gigabyte G24F-2. geldiği gibi test yaptım ve bir tane ölü piksel yakaladım. Ancak geri göndersem mi diye tereddüt ediyorum. Pek göndermek gibi bir niyetim yok ancak sizlere danışmak istedim.
Merhaba dostum,
Bende Gigabyte G27FC monitör almıştım. 2 3 adet ölü pixel vardı direkt yolladım. Erken davranıp göndermende fayda var üşenme sonra üzülürsün 👍🏻

Hocam LCD sıvısı ise sıkıntı ölü piksel LCD sıvısından kaynaklanıyorsa geri verin derim.
Çünkü zamanında en sol alt kısımda 5 ölü piklselli monitör almıştım zamanla büyüdü ve Windows logosunu görünmez hale getirdi. Valorant'ta chati okuyamıyordum.
LCD sıvısı değilse değiştirmeye gerek yok ama siz bilirsiniz 1 pikselden ne olacak ki?

Öncelikle selam. Aldığım monitör Gigabyte G24F-2. geldiği gibi test yaptım ve bir tane ölü piksel yakaladım. Ancak geri göndersem mi diye tereddüt ediyorum. Pek göndermek gibi bir niyetim yok ancak sizlere danışmak istedim.
Bence değiştir üstad

Bu bir patlak değil ki nasıl yayılsın arkadaşım? Panelin darbe alması sonucu mürekkep akması olur siyah veya mavi bir şekilde hadi o zaman yayılır. Ama ölü piksel kendi başına bir durumdur. Etrafını etkilemez.

Yalan atmıyorum, önceki açılan konularda okumuştum. Ondan diyorum, keşke hemen yargılamak yerine biraz araştırsaydınız. Düşük bir ihtimalde olsa öyle bir şey olabiliyor.

Monitörün geldi arkadaşlar. Ancak tekrar ölü piksel çıktı. Tekrar sol üst taraflarda bu sefer göze batmayan bir yerde. Kafamı monitöre vurasım var. Nasıl iki kere ölü piksel çıkabilir. Artan birşeymi onu da bilmiyorum.

Monitörün geldi arkadaşlar. Ancak tekrar ölü piksel çıktı. Tekrar sol üst taraflarda bu sefer göze batmayan bir yerde. Kafamı monitöre vurasım var. Nasıl iki kere ölü piksel çıkabilir. Artan birşeymi onu da bilmiyorum.
Hiç üşenme tekrar yolla. Başkasının iade ettiğini belki sana yolladılar yersen diye bilemezsin. Gönder gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı