Çözüldü 1 ortak ders veremeden ne zaman mezun olunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
8 ortak dersim vardi 7'sinden geçtiğime eminim fakat din kültürü dersinden 45 altı alacağım. Verseydim mezun olabilecektim fakat simdi bir tane kalmış olacak. YKS'ye hazırlanıyorum bir dönem daha AÖL yenileyip sadece din kültürünü mü vereceğim? Yoksa başka sinavlarda vermek zorunda mıyım? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Çözüm
Krediniz, döneminiz tutuyorsa ve sadece ortak dersiniz din kültürü kalmışsa ona girmeniz yeterlidir. Ekstra derse girmenize gerek yoktur. Demek istediğinizi anladım. Açık lisede tek ders seçebiliyor muyum tarzında aslında kafanıza takılmış. İsterseniz tek ders de seçebiliyorsunuz, sorun olmuyor. Açık lise mezuniyet şartlarını hatırlayalım:
  • 170 kredi ve üzeri.
  • Açık lisede 8 dönem ve üzeri okumuş olmak. 18 yaş ve üzeri öğrencilerin zorunlu dönem sayısı 5.
  • Ortak dersinizin kalmaması. Ya başarmalı ya da muaf olmalısınız.
İyi Sosyal'ler! @AdamOlanaÇokBile.
Krediniz, döneminiz tutuyorsa ve sadece ortak dersiniz din kültürü kalmışsa ona girmeniz yeterlidir. Ekstra derse girmenize gerek yoktur. Demek istediğinizi anladım. Açık lisede tek ders seçebiliyor muyum tarzında aslında kafanıza takılmış. İsterseniz tek ders de seçebiliyorsunuz, sorun olmuyor. Açık lise mezuniyet şartlarını hatırlayalım:
  • 170 kredi ve üzeri.
  • Açık lisede 8 dönem ve üzeri okumuş olmak. 18 yaş ve üzeri öğrencilerin zorunlu dönem sayısı 5.

Çözüm
  • 170 kredi ve üzeri.

Hocam cok sağ olun vallaha içimi ferahlattınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@AdamOlanaÇokBile merhaba hangi dinden kaldiniz? Bende de ayni durum sadece din7 den kaldim aralikta. Bu haftasonu bir daha girecegim din7ye. Gectim gectim gecemedim mezun sanirim yani mezuna kalma mecburiyetindeyim yks icin. Netlerim vs de gayet yerinde yani girsem kazanirim su an yksyi. Fakat bu aol mevzusu cok moralimi bozuyor. Fikir danismak istedim sizde de ayni durum degil mi? Din7 yi gecebilmek icin nasil bi yol izlemeliyim? Sorular cok zor benim icin sayisalim ve calisabilecegim bir yol bilmiyorum. Siz nasil yapiyorsunhz lutfen cvplar misiniz tesekkur ederim :)

@AdamOlanaÇokBile merhaba hangi dinden kaldiniz? Bende de ayni durum sadece din7 den kaldim aralikta. Bu haftasonu bir daha girecegim din7ye. Gectim gectim gecemedim mezun sanirim yani mezuna kalma mecburiyetindeyim yks icin. Netlerim vs de gayet yerinde yani girsem kazanirim su an yksyi. Fakat bu aol mevzusu cok moralimi bozuyor. Fikir danismak istedim sizde de ayni durum degil mi? Din7 yi gecebilmek icin nasil bi yol izlemeliyim? Sorular cok zor benim icin sayisalim ve calisabilecegim bir yol bilmiyorum. Siz nasil yapiyorsunhz lutfen cvplar misiniz tesekkur ederim :)
Hocam geçemeseniz bile geçici mezuniyet belgesi ile uniye kayıt olabiliyorsunuz. 2024 sonuna kadar geçmeniz lazım ama. Şuan bu siteden not ala ala çalışıyorum fakat çok ezber var. Allah'ın araplarının da isimleri komple aynı karışıyor birbirine.

Hocam geçemeseniz bile geçici mezuniyet belgesi ile üniversiteye kayıt olabiliyorsunuz. 2024 sonuna kadar geçmeniz lazım ama. Şu an bu siteden not ala ala çalışıyorum fakat çok ezber var. Allah'ın araplarının da isimleri komple aynı karışıyor birbirine.

O dediğiniz geçiçi mezuniyet belgesi olayı nasıl oluyor hocam?
Din7'den haftasonu olacak sınavda kalırsak yine de alabiliyor muyuz?

O dediğiniz geçiçi mezuniyet belgesi olayı nasıl oluyor hocam?
Din7'den haftasonu olacak sınavda kalırsak yine de alabiliyor muyuz?
Hocam üniye başvururken onu vereceksiniz. Ama o belgeyi aldıktan sonra 2024'ün sonuna kadar mezun olmak zorundasınız. Önünüzde 2 sınav daha olacak yani illa olursunuz mezun. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam daha iyi biliyodur.

Geri
Yukarı