1 RAM slotuna RAM takınca anakart kendi kendini kapatıp açıyor

yusufV2X4

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni anakart aldım ASUS Prime A320-K 2 adet de RAM aldım ilk önce ikisini taktım anakart kendi kendine açılıp kapanıyordu ekrana görüntü gelmiyor. Sora birini çikardım açıldı ikisini de test ettim RAM'lerde sorun yoktu. Farklı RAM denedim yine aynısı oldu tekli denedim yine neden oluyor sizce garantiye göndereyim mi? (sol slot bozuk sag çalışıyor)

Nereye taktığın önemli. 2. ve 4. slota takacaksın.
Bahsedilen anakartta 2 port var diye hatırlıyorum.

Arkadaşlar yeni anakart aldım ASUS Prime A320-K 2 adet de RAM aldım ilk önce ikisini taktım anakart kendi kendine açılıp kapanıyordu ekrana görüntü gelmiyor. Sora birini çikardım açıldı ikisini de test ettim RAM'lerde sorun yoktu. Farklı RAM denedim yine aynısı oldu tekli denedim yine neden oluyor sizce garantiye göndereyim mi? (sol slot bozuk sag çalışıyor)
Sorunun benzerini eski B450M-H anakartımda yaşamıştım. O haliyle RAM slotlarını temizleyerek bir süre daha idare etmişti ama daha sonra kalıcı olarak bozulmuştu, satıp yenisini aldım. İade hakkı varsa iade edin derim.

Tek RAM'le açtıkdan sonra, XMP aç, sistemi kapatıp 2. RAM'i tak.

Yeni konular

Geri
Yukarı