1 Sene açıktan okuduktan sonra Anadolu Lisesine geçiş yapılabilir mi?

clejXXX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 9. Sınıfı açıktan okusam zaten yıl sonu ortalamam yüksek olur. 10. Sınıfta Anadolu Lisesine geçme fırsatım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne oldu açık öğretimde pişmanmsın yoksa ? bende geçmeyi düşünüyordum son zamanlarda hatta sorumu cevaplamıştın

Ne oldu açık öğretimde pişmanmsın yoksa ? bende geçmeyi düşünüyordum son zamanlarda hatta sorumu cevaplamıştın
Yoo pişman değilim her türlü mezun olursun lisede bir yolunu bulup. Ama o lise ortamını yaşayamadan mezun olursam az da olsa içimde ukte kalır yapacak bir şey yok geçilmiyormuş anadolu lisesine..

Yoo pişman değilim her türlü mezun olursun lisede bir yolunu bulup. Ama o lise ortamını yaşayamadan mezun olursam az da olsa içimde ukte kalır yapacak bir şey yok geçilmiyormuş anadolu lisesine..
Geçiliyor muymuş?

Yanlış yönlendirme olmaması açısından yeniden bir araştırma yaptım ve bilgilerimi tazeledim. Yürürlülük değişmediyse 2014 tarihinden itibaren Açık öğretimden, Örgün öğretime geçiş hakkın varmış ama okul seni istediği sınıftan başlatma hakkına sahip.

Ben araştırdığımda 2012'li yıllar olduğu için ve bununla ilgili hiç habere denk gelmediğim için veriler eskide kalmış. :)

AÖL´den Örgün Eğitime Geçiş
Açık Öğretim Lisesinde Ders Geçme ve Kredili Sistem, örgün eğitim(1) veren okullarda ise Sınıf Geçme Sistemi uygulanmaktadır. Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin sınıf seviyesi, başarmış oldukları ortak derslere göre belirlenir. Örgün eğitim veren okullar, Açık Öğretim Lisesinden tasdikname ile gelen öğrencilerin sınıf seviyesini, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararına göre belirler.
Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren okullara nakil ve geçiş işlemleri için Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararının tam metni için buraya tıklayınız.

Kaynak: http://aol.meb.gov.tr/www/nakil-ve-gecis-islemleri/icerik/37

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı