1 şikayete Steam hesabı yasaklanır mı?

Aynısı dün akşam başıma geldi benim de. Önce panikledim ama adam konuşurken huylandım. Herhangi bir dönüş yapmadım veya verilen hesap ile iletişime geçmedim.
Not : Adamın hesabı yeni bir hesaptı ve başta 1 ortak sunucu varken bana mesaj attıktan sonra oradan da çıktı.

Dosya Ekleri

• 1 - Copy.png
    1 - Copy.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 93
  • 2 - Copy.png
    2 - Copy.png
    54,8 KB · Görüntüleme: 90
  • 3 - Copy.png
    3 - Copy.png
    49,7 KB · Görüntüleme: 110
selamlar. biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. aslında bu steamde bir dolandırma taktiğidir. birisi gelir, seni yanlışlıkla reportladığını ve bir moderatörün discordunu veya steamine ark isteği gönderip iletişime geçmeni ister ki o verilen hesapların çoğu "SAHTE". neyse iletişime geçtiğinde ise birisi Valve vanasıyla (moderatörlere verilen bir rozet) bir gif hazırlar ve onu sana atar. Hesabının banlanma aşamasında olduğunu söyler. sonra ise senden hesabın hakkında şifre fln ister. işte eğer şifreyi verirsen oracıkta hesabın çalınır. bu tür durumlar steamde az yaşanıyor ama yinede dikkat edin derim. umarım yardımcı olabilmişimdir. iyi günler/akşamlar...
Eki Görüntüle 743732

Arkadaşıma biri bunları yazmış. Böyle bir şey olabilir mi yoksa scam yapmaya mı çalışıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı