1 Tane 4K vs 2 Tane 2K Monitör

Sizce hangi kombinasyonu seçmeliyim?

• 1 Tane 4K 27" monitör 1 tane 1080p 60 hz monitör

Oy: 2 20,0%
  • 2 tane Asus VX24AH 2K 23,8" 60hz monitör

Oy: 8 80,0%

• Oy verenlerin toplamı
    10
Biz GTX 1070 için 2K çözünürlük tavsiye ettiğimizi söylüyoruz. Yine de FHD almak istiyorsanız bu size kalmış bir şey. Ciddi boyutta CS:GO, DotA gibi rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 144 Hz almanız gerekir tabii. Alabiliyorsanız 2K 144 Hz alın, olmuyorsa ve akıcılık istiyorsanız FHD 144 Hz alırsınız. DSR ile çözünürlük yükseltip ekran kartının tam performansla çalışması ihtimalini artırırsınız. FHD çözünürlük için GTX 1070 fazla geliyor, bazen kartınız %100 kullanılmayabilir ihtiyaç duymadığı için. Bilginiz olsun, neyi seçeceğinize siz karar vereceksiniz.

CS:GO DotA gibi rekabetçi oyunları pek oynadığım söylenemez. 2K 144Hz alırsam 144hz olması işime yaramaz çünkü performansı alamayacağım. DSR kullanmayı denedim fakat fazla işe yaramıyor. 2K kullanmadan ekran kartımı %100 kullanmanın bir yolunu bulursam daha iyi olabilir belki. Bilgisayarım hakkında tek güzel olan şeyin ekran kartım olması bir dezavantaj. Çoğu oyunu Ultrada 1080p de zor oynuyorum (Bkz Rise of the Tomb Raider). Yeni çıkan oyunları ne 2K Ultrada 60 fps oynayabileceğim için nede 144hz oynayabileceğim için en mantıklısı G-Sync özellikli bir monitör almak olduğunu düşünüyorum. Fakat benim fazla monitörler ile ilgili bir bilgim olmadığı için uzmanına sormayı tercih ediyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı