1 TB - 500 GB HDD - 480 GB SSD Önerisi

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar. Depolama konusunda yaşadığım sıkıntı yüzünden bir disk almaya karar verdim. 1 TB HDD ya da 480 GB SSD almayı düşünüyorum. Bana oyunlarım için 500 GB bir depolama alanı yetecek. Ancak HDD alacaksam 1 TB almayı mantıklı buldum. Sizce HDD ve SSD arasında aşırı yüksek fark var mı? Ortalama 150 mb/sn HDD'lerin okuma yazma hızları. Bunun yanında SSD'lerde ise 500 mb/sn civarında. Her biri için makul fiyatları olan iyi parçalar önerebilir misiniz?

1 TB HDD
500 GB HDD
480-500 GB SSD.

HDD ile SSD arasındaki farkı konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum. Direkt SSD al ve bu tadı yaşa diyorum.

Bütçene göre değişir işler. HDD olarak Toshiba P300 al.

SSD olarak da bütçen varsa Samsung 860 EVO, daha düşükse Adata, Toshiba gibi markalara bakabilirsin.

Eğer 500 GB size yetecekse kesinlikle SSD almanızı öneririm. Ben de yakın zamanda oyunlarımı depolama amaçlı 500GB 860 Evo satın aldım. HDD'yi sadece dizi/film/dosya depolama amaçlı kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HDD devri artık yavaş yavaş bitiyor. SSD alın keyfinize bakın. :) SSD'de karar kılarsanız model konusunda da yardımcı oluruz.

SSD, HDD farkını biliyorum. 240 GB SSD kullanıyorum zaten ama yetmiyor artık. Bir 480 500 GB SSD daha olsa harika olurdu. Ancak 450 500 TL gibi fiyatları var. Bütçe ayarlayabilirsem alacağım.

SSD, HDD farkını biliyorum. 240 GB SSD kullanıyorum zaten ama yetmiyor artık. Bir 480 500 GB SSD daha olsa harika olurdu. Ancak 450 500 TL gibi fiyatları var. Bütçe ayarlayabilirsem alacağım.
500GB daha alan yetiyorsa sana SSD al, HDD almana gerek yok ama dersen ki yine 1 TB falan alana ihtiyaç duyarım o zaman HDD al. Nerden baksan 1 TB HDD ile 500 GB SSD arasında 150 TL civarı bir fiyat farkı olur diye düşüyorum. O farka her türlü değer SSD almak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı