1 TB D diski 465 GB olarak gözüküyor

bariszng

Centipat
SSD veya HDD modeli
wd blue 1tb 7200 rpm
sdfggg.png

Nedenini bir türlü anlayamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
ben de benzer bir soruna sahibim. 1 TB HDD'ye (WD Blue 1TB 7200RPM - WD10EZEX) sahibim fakat aygıt yöneticisi ve disk bölme uygulamalarıyla ne kadar biçimlendirirsem de, ne kadar birimi silip tekrar oluştursam da, ne kadar forumlarda çözüm arasam da nafile.

Yakın bir zamanda diskimi biçimlendirdim. Daha sonra 1 TB diskimin 464 GB olduğunu farkettim. Diskimin sata kablolarını yeniledim. Test amaçlı bilgisayarıma farklı bir HDD taktım, problemsiz çalıştı.

Diskimi BIOS üzerinde kontrol ettiğimde 1000.2 GB olarak görebiliyorum fakat Aygıt Yöneticisi ve disk bölme uygulamalarında inatla 464 GB olarak gözüküyor. Aynı zamanda diğer disklerim marka ve model olarak gözükürken sorunlu diskim "Microsoft Storage Space Device" olarak gözüküyor.

Merhabalar,
ben de benzer bir soruna sahibim. 1 TB HDD'ye (WD Blue 1TB 7200RPM - WD10EZEX) sahibim fakat aygıt yöneticisi ve disk bölme uygulamalarıyla ne kadar biçimlendirirsem de, ne kadar birimi silip tekrar oluştursam da, ne kadar forumlarda çözüm arasam da nafile.

Yakın bir zamanda diskimi biçimlendirdim. Daha sonra 1 TB diskimin 464 GB olduğunu farkettim. Diskimin sata kablolarını yeniledim. Test amaçlı bilgisayarıma farklı bir HDD taktım, problemsiz çalıştı.

Diskimi BIOS üzerinde kontrol ettiğimde 1000.2 GB olarak görebiliyorum fakat Aygıt Yöneticisi ve disk bölme uygulamalarında inatla 464 GB olarak gözüküyor. Aynı zamanda diğer disklerim marka ve model olarak gözükürken sorunlu diskim "Microsoft Storage Space Device" olarak gözüküyor.
*Çözüldü

Aygıt yöneticisini kurcaladım ve "Disk Sürücüleri" altında bulunan "Microsoft Storage Space Device" aygıtına sağ tıklayıp "özellikler"ine gelerek "Sürücü" sekmesinde bulunan "Cihazı Kaldır" seçeneğine tıklayarak kaldırdım. Hemen bunun arından 1 TB diskim görünür oldu ve temiz bir biçimlendirme ile kurulumunu sağlayabildim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-09 at 16.55.00.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-09 at 16.55.00.jpeg
    94,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Geri
Yukarı