1 TB HDD önerisi

Bütçe
300-500 TL

Cangg

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Elimdeki SSD yetersiz gelmeye başladığı için 1 TB HDD almaya karar verdim. 300-500 TL arasında, çok yavaş olmayan ve içine yüklediğim oyunlarda geç yüklenmeden dolayı drop olmasına sebebiyet vermeyen bir HDD önerirseniz mutlu olurum.

WD Blue'yi bu forumda farklı bir başlık altında önermemişlerdi sağlığı çok hızlı düştüğü için.

Ne kadar güvenilir bilmiyorum ama ~400 TL'ye WD Black 1TB buldum.
Düzenleme: 5400 RPM dönüş hızı var, iddia ettiği performansın tamamını verebilir mi bilmiyorum.

Bütçenizin dışında olduğunun farkındayım ama şu ürüne de göz atmanızı tavsiye ederim.

Belirlediğiniz aralığın hafifçe üstünde olmasına rağmen 2TB depolama alanı sunuyor ve önbelleği 256MB.

Bütçenizin dışında olduğunun farkındayım ama şu ürüne de göz atmanızı tavsiye ederim.

Belirlediğiniz aralığın hafifçe üstünde olmasına rağmen 2TB depolama alanı sunuyor ve önbelleği 256MB.

Teşekkür ederim öneriniz için peki HDD'lerde önbellek tam olarak ne işe yarıyor?

Teşekkür ederim öneriniz için peki HDD'lerde önbellek tam olarak ne işe yarıyor?
Bir uygulama önbelleğe kaydedildiğinde daha hızlı açılır. Önbellek boyutunun okuma/yazma hızlarına da geçici olarak etkisi vardır, mesela bir programı aktarmak istiyorsan önbellek devreye girer ve ~1 GB/sn gibi yüksek hızlara ulaşırsın, tabii bunlar ~5 saniye sürer, daha sonrasında iş okuma/yazma kafasına ve plakalara devredilerek ~250 MB/sn hızlarına düşer. HDD'lerde 512MB, SSD'lerde ise 4GB önbellek bulunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı