1 TB HDD Önerisi

WD HDD'ler performans olarak sorun yaşatmaz ancak sesli çalışır. Seagate ona oranla biraz daha sessiz ancak saçma sapan sorunlar çıkardığını duydum internette. Şu an sistemimde Seagate HDD var. Sesini duymuyorum. Bu kasanın ses yalıtımı ile ilgili biraz da.

HDD'ler mekaniktir. Hepsi sesli çalışır. Ben P300 alırdım.

WD HDD'ler performans olarak sorun yaşatmaz ancak sesli çalışır. Seagate ona oranla biraz daha sessiz ancak saçma sapan sorunlar çıkardığını duydum internette. Şu an sistemimde Seagate HDD var. Sesini duymuyorum. Bu kasanın ses yalıtımı ile ilgili biraz da.

HDD'ler mekaniktir. Hepsi sesli çalışır. Ben P300 alırdım.
Burdan alayım mı ne dersin? Benim acelem yok. 20 gün sonra gelse de olur.

Toshiba P300 1 TB SATA 3 7200 RPM HDWD110UZSVA HardDisk - Nanokatalog

Anakart gibi riskli bir parçayı bile ordan almıştım sorun olmamıştı. Ordan alacam gibi diğer sitelerde baya uçurmuşlar fiyatını. İndirim bile gelse 250 TL'den satacaklarını sanmıyorum. Büyük ihtimal ithalatcı garantilidir. Bence bu yüzden bu kadar ucuz.

İthalatcı garantili olması da pek sorun olmuyor. Sonuc olarak sen Nanokatalog'a yolluyorsun, işlemleri onlar hallediyor. Ama işte yurt dışına gönderme vb. olayları olursa süre olarak sıkıntı yaşatabilir. Bunu da alışveriş yapacak kişi göze almalı. Alıyorsa dediğim gibi gidip 100 TL fazladan vermesine gerek yok.

Süre benim için problem değil. Sadace canımı sıkar o kadar. Bir sorun çıkması durumunda sesli de çalışsa iş gören eski HDD takarım olur biter. Pek çok servis ithalatcı garantili ürüne bakmıyor ama bu onların problemi sonucta benim değil. Yapamazlarsa yenisini gönderirler.

Hem yer hem hız açısından demiştim. Bugün alacağıniz HER HDD size %100 disk kullanımı sorunu yaşatacaktır.
Ek yer olarak alıyorsa neden %100 kullanım sorunu olsun ki? Hem ana bellek olsa da çoğu zaman bu sorun olmaz. Bu sorun varsa muhtemelen miner virüsü bulaşmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı