1 TB HDD okuma yazma değerleri normal mi?

ugurbaba

Hectopat
RX 570 4 GB Armor.
i7 3770 3.40 GHz.
12 GB RAM DDR3(1600MHz)8+4.
60 Hz monitör (1440X900)en fazla 75 Hz kadar yükseliyor.
P8H61-MX USB3 anakart.
HDD 1TB kullanıyorum.
500 Watt PSU. Zalman.
Snowman M-200 fan.
Isı değerleri normal, 75 derece falan işlemcinin en fazla 85 derece, ekran kartınınki de 65. en fazla 75 derece.
20.4.2 driver sürüm kullanıyorum.
Bütün gereksiz hizmetler kapalı.

Bazen oyunlarda durduk yere drop yiyiyorum.

Dosya Ekleri

• HDD All Test.PNG
    HDD All Test.PNG
    120,9 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD sorunlumu yani?

Hocam HDD sorunu olsa sistem okuma veya yazma yapmak isteyipte yapamaz ise mavi ekran verirdi öyle bir sorun yok ise HDD sağlam ancak oyunların boyutları yüksek disk hem oyun dosyalarını okumak isteyip hem işletim sisteminin istediğini yapmaya çalıştığı için ani düşmeler o yüzden oluyor gibi dediğim gibi sistem bana SSD tak diye bağırıyor.

Hocam HDD sorunu olsa sistem okuma veya yazma yapmak isteyipte yapamaz ise mavi ekran verirdi öyle bir sorun yok ise HDD sağlam ancak oyunların boyutları yüksek disk hem oyun dosyalarını okumak isteyip hem işletim sisteminin istediğini yapmaya çalıştığı için ani düşmeler o yüzden oluyor gibi dediğim gibi sistem bana SSD tak diye bağırıyor.
Önerebileceğiniz uygun fiyata bir SSD önerirmisiniz? Toplam oyun boyutlarım 300 gb civarı.

Önerebileceğiniz uygun fiyata bir SSD önerir misiniz? Toplam oyun boyutlarım 300 GB civarı.

Hocam uygun fiyatlı 500 GB WD Blue SSD öneririm eğer imkanınız var ise Samsung veya HyperX markalarınada bakabilirsiniz.

250 GB SSD alıp sistemi SSD'ye oyunlar HDD içinde olursa yine drop olmayabilir.

Hocam uygun fiyatlı 500 GB WD Blue SSD öneririm eğer imkanınız var ise Samsung veya HyperX markalarınada bakabilirsiniz.

250 GB SSD alıp sistemi SSD'ye oyunlar HDD içinde olursa yine drop olmayabilir.
Tamam kral yardımların içib teşekkür ederim.Birde 1 saat öncesine kadar drop atıyordu,ama şimdi oyuna girdim drop atmadı gibi bu neden oluyor? Sorunluysa hep drop yemesi lazım.
SSD'siz Windows 10 kullanılmaz, Disk defrag yapın.
Disk birleştirme mi dediğiniz? Bir zararı varmıdır?

Tamam kral yardımların içib teşekkür ederim. Bir de 1 saat öncesine kadar drop atıyordu, ama şimdi oyuna girdim drop atmadı gibi bu neden oluyor? Sorunluysa hep drop yemesi lazım.

Hocam Windows'un ne yaptığını arkaplanda bilemeyiz sistem tarama yapıyor olabilir Update ediyor olabilir vb.
SSD olursa bu sorun ortadan kalkacaktır.
Rica ederim.

HD Tune 5.75 ile tekrar yapın hız testini. Arka planda işlem yapmayın testi yaparken. Gezginler gibi çöp sitelerden indirmeyin.
Tamam şuan test ediyorum.Gezginlerden indirmiştim.
Yoktur hocam, kendim her ay yaparım, isterseniz Windows'un kendi aracıyla yapabilirsiniz, fakat ben Auslogics Disk Defrag tavsiye ederim.
Kral şuan en iyi duruma getir diye bir seçenek var ona bastım,doğru mudur?
HD Tune 5.75 ile tekrar yapın hız testini. Arka planda işlem yapmayın testi yaparken. Gezginler gibi çöp sitelerden indirmeyin.
Sonuçlar aynı.

Geri
Yukarı