1 TB HDD ve 500 GB SSD önerisi

Artık lütfen Barracuda önermeyin. SMR kayıt kullanan kötü bir HDD. 10 TB veriden sonra 30.000 kötü sektör gösterebilen tek HDD hatta kendisi.
ben kendim kullandığım için önerdim

@ÜnyeSpor siz de öneri yapacaksanız araştırıp yapın bir zahmet. Bilmeden etmeden öneri yapıp konu sahibini yanlış yönlendirmeyin!

Ben yanlış öneri yapmıyorum. Dediğiniz kadar çok çok kötü olsa zaten öyle bir şey yapmazlardı. Daha iyileri vardır elbet ama bana istediğinizi sunun demiş bir kısıtlama yapmayın demiş bende onu önerdim.

@ÜnyeSpor Yanlış bir öneri yapıyorsunuz. Dediğim kadar kötü ve Seagate'de bu HDD'yi bilgisiz insanlara satabildiği için halen üretiyor. SMR bir disk almak ateşle oynamak gibidir. Bakın yukarıda biraz kaba davrandım lakin artık gerçekten forumda ki yanlış önerilerden ve bilgilendirmelerden sıkıldık artık. Depolama birimi almak ciddi bir iş. SSD veya HDD fark etmez, bir depolama birimi alınacaksa doğru dürüst bir depolama birimi alınmalı. İçerisine verilerinizi koyacaksınız sonuçta. Yarın bir gün kalitesiz bir HDD'ye önemli verilerini koysanız ve hepsi yok olsa ne yapacaksınız? HDD önerirken lütfen daha dikkatli olun o yüzden. Kötü ve iyi modelleri ayırt ederek öneri yapın. Seagate'in düz Barracuda modelleri sıkıntılı. Forum yüzlerce konu kaynıyor. Yüzlerce insan bu HDD yüzünden verilerini kaybetti ve büyük masrafa girdiler. Daha dikkatli olun dediğim gibi. :) İyi akşamlar.
Ben kendim kullandığım için önerdim.
Önerdiğiniz iki üründe sorunlu. SanDisk SSD Plus en kötü SSD modellerinden birisi. Asla tercih edilmemeli.
Şu konuyu bir baştan aşağı okuyarak anlayabilirsiniz olayı. Ayrıca önerdiğiniz HDD'de kolayca bozulan, çok kötü bir HDD. Asla tercih edilmemeli.

@ÜnyeSpor yanlış bir öneri yapıyorsunuz. Dediğim kadar kötü ve Seagate'de bu HDD'yi bilgisiz insanlara satabildiği için halen üretiyor. Smr bir disk almak ateşle oynamak gibidir. Bakın yukarıda biraz kaba davrandım lakin artık gerçekten forumda ki yanlış önerilerden ve bilgilendirmelerden sıkıldık artık. Depolama birimi almak ciddi bir iş. SSD veya HDD fark etmez, bir depolama birimi alınacaksa doğru dürüst bir depolama birimi alınmalı. İçerisine verilerinizi koyacaksınız sonuçta. Yarın bir gün kalitesiz bir HDD'ye önemli verilerini koysanız ve hepsi yok olsa ne yapacaksınız? HDD önerirken lütfen daha dikkatli olun o yüzden. Kötü ve iyi modelleri ayırt ederek öneri yapın. Seagate'in düz Barracuda modelleri sıkıntılı. Forum yüzlerce konu kaynıyor. Yüzlerce insan bu HDD yüzünden verilerini kaybetti ve büyük masrafa girdiler. Daha dikkatli olun dediğim gibi. :) iyi akşamlar.

Önerdiğiniz iki üründe sorunlu. SanDisk SSD Plus en kötü SSD modellerinden birisi. Asla tercih edilmemeli.
Şu konuyu bir baştan aşağı okuyarak anlayabilirsiniz olayı. Ayrıca önerdiğiniz HDD'de kolayca bozulan, çok kötü bir HDD. Asla tercih edilmemeli.

Tamam özür dilerim tam olarak bilgim yoktu bir daha önermemeye dikkat ederim ama ben zaten HDD önermem kimseye. HDD yazdığı için onu öneriyim dedim çok da bütçe oyna miyim dedim ve bana Barracuda önermeyin dediği için onu attığım kusura bakmayın. İyi geceler.

Geri
Yukarı