1 TB HDD vs 480GB SSD

Tarık Buggra

Femtopat
Arkadaşlar 480GB SSD mi yoksa 1TB HDD mi acaba? Ben yayın yapmak da istiyorum sistem toplayacağım ama 480GB SSD alırsam acaba yeter mı? Depolama 480GB mı oluyor yanı?

Son düzenleyen: Moderatör:
480 GB SSD yerine paranı biraz daha biriktirip 1 TB almanı öneririm. Ama hem yer hem SSD istersen 480 GB SSD ile 1 TB HDD alabilirsin.

128 SSD + 1TB HDD kullanıyorum daha önce 64 GB SSD bile kullandım sadece Windows'un hantallığını yok etmek için...Tamamiyle bütçe meselesi. Ama SSD kullandıktan sonra HDD'ye kurulu bir Windows'u kullanmak sizi kanser edebilir.

Direk SSD. Üzülerek söylüyorum, kapitalist Windows HDD'leri bilerek ve isteyerek yavaşlatıyor. HDD'ler yapıları gereği aynı anda bir iş yapıyorlar. O yüzden kayıt almak, yayın yapmak gibi işlerde tek bir HDD yetersiz kalıyor. Çünkü Windows'un bitmeyen talepleri, sanal RAM, oynadığınız oyun, kayıt/yayın uygulaması derken herkes HDD'den taleplerde bulunuyor ve HDD adeta boğuluyor.

Küçücük bile olsa bir SSD alıp Windows ve sanal RAM'i oraya yüklemek HDD'ye nefes aldırıyor.

2020 yılında SSD şart ki günümüzde artık SATA değil M2 veya NVMe SSD'ler çıkıyor. HDD'in devri bitti depolama için ek olarak alınabilir. SSD'siz sistem toplanmaz artık.

Geri
Yukarı