1 TB HDD'nin sağlığı normal mi?

Deneyeceğim hocam genede ne olur ne olmaz yedek alacağım.

Kişisel bilgilerin dışında diğer dosyaların upload edilmesinin çok uzun süreceğini düşünüyorum. O zamana kadar HDD dayanmayabilir de. O dosyaları koruyabileceğin ücretsiz bulut hizmeti olduğunu da sanmıyorum. Benim sana tavsiyem sadece kişisel bilgileri yedekleyip, HDD Regeneratoru denemen.

7 ZIP ile rar. Sıkıştırmayı da Solid yap. Ses dosyalarını falan sıkıştırman mümkün değil. Bunları yapmadan önce kişisel verilerini yedekle.

Ses dosyaları az hocam video resim var. Bir de oyunlar işletim sistemleri gibi önemli şeyler teknoloji bölümün okumayı düşünüyorum bu yüzden o dosyalar benim için çok önemli bulutda tutma sanırım en iyisi HDD var elimde bir sürü ama hepsinin ömrü biticeğini biliyorum bu yüzden bulutda tutmayı düşünüyorum.

Kişisel bilgilerin dışında diğer dosyaların upload edilmesinin çok uzun süreceğini düşünüyorum. O zamana kadar HDD dayanmayabilir de. O dosyaları koruyabileceğin ücretsiz bulut hizmeti olduğunu da sanmıyorum. Benim sana tavsiyem sadece kişisel bilgileri yedekleyip, HDD Regenerator'u denemen.

Deneyeceğim hocam o yöntemi HDD ömrün uzatma işinemi yarıyor önerdiğiniz program?

İçindeki dosyaların türüne göre değişir. Metin tabanlı bir dosyaysa güzel sıkışır ama video/ses varsa verimli sıkışmaz.
Kişisel verilerini yedekle ve öyle dene bunları. Riske atma.

Hocam videoları sesleri 128 GB telefonum var ona atmayı düşünüyorum. İthunes den. Ayrıca ne olur ne olmaz diye de bulutda tutacağım. Formatı düşünüyorum arkadaş 7ZIP önerdi öyle yapacağım sizin önerdiğiniz bir format var mı sıkıştırma formatı?

7ZIP kullanabilirsin. Arc tabanlı olanalar var ama olması gerektiğinden fazla kaynak tüketiyorlar.
Kişisel dosyalarını ne olur olmaz sıkıştırmadan at. Gerisine de çok uğraşmaya gerek yok, her türlü indireceksin nasolsa. Ha buluttan ha Steam'den.

Haklısınız hocam kişisel bilgiler yedeğin alayım en önemlisi oyunlar oyun işletim sistemi falan internetten indire bileceğim şeyler herkese yorumları için teşekkür ederim.

Kişisel bilgilerin dışında diğer dosyaların upload edilmesinin çok uzun süreceğini düşünüyorum. O zamana kadar HDD dayanmayabilir de. O dosyaları koruyabileceğin ücretsiz bulut hizmeti olduğunu da sanmıyorum. Benim sana tavsiyem sadece kişisel bilgileri yedekleyip, HDD Regenerator'u denemen.

Sizin dediğinizide deneyeceğim.

Hm.png

HD Tune ile tarattığımda 100'e yakın hata çıkıyor :D 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum aynı değerler bir derece bile oynamadı acaba S. M. A. R. T sensörleri mi bozuldu.

Geri
Yukarı