1 TB sabit disk tavsiyesi

53Batuhan53

Centipat
Arkadaşlar yaklaşık 5.5 K'ya PC topluyorum ama sabit diskde kararsız kaldım. Aşağıdaki 2 sabit disk özellikleri aynı ama 250 TL fark var ve de Seagate Barracuda'nın 1TB 7200RPM olanıda var oda 330 lira falan onunda özellikler aynı ama stokta yok sanırsam. Mağazaya gidince orada soracağım. Zaten fiyatlar biraz daha düşük olacak herhalde. Sizce bu sisteme hangi sabit disk almalıyım? Önerdiğiniz bunlardan başka sabit disk var mı?

Oradaki RAM 8X2 olacak bir de.

Screenshot_20190831-144047.jpegScreenshot_20190831-144055.jpegScreenshot_20190831-144057.jpegScreenshot_20190831-144301.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaklaşık 5.5 K'ya PC topluyorum ama sabit diskde kararsız kaldım. Aşağıdaki 2 sabit disk özellikleri aynı ama 250 TL fark var ve de Seagate Barracuda'nın 1TB 7200RPM olanıda var oda 330 lira falan onunda özellikler aynı ama stokta yok sanırsam. Mağazaya gidince orada soracağım. Zaten fiyatlar biraz daha düşük olacak herhalde. Sizce bu sisteme hangi sabit disk almalıyım? Önerdiğiniz bunlardan başka sabit disk var mı?

Oradaki RAM 8X2 olacak bir de.

Eki Görüntüle 433532Eki Görüntüle 433533Eki Görüntüle 433534Eki Görüntüle 433535
Kardeşim bu işlere merak sardığım için sisteme el atma refleksi oluştu.:) Monitöründe farklı bir bilindik marka seçimini yapmanı öneririm. Aynı zamanda genel fiyat çok pahalı olmuş. Daha iyisini 2 bin tlye kadar ucuza toplayabilirsin. İllaki vatandan alacaksan, Seagate veya WD al yanlız önemli olan 7200 rpm olması onun dışında bir olayı yok zaten.

Öncelikle tavsiyem budur.
Neden 1*16GB ram seçtiniz? İleride bir tane daha 16 ekleyip 32 yapmak için mi? Eğer öyle yapmayacaksanız Ram'i kesinlikle 2*8GB alın.

Standart bir kullanıcı iseniz WD Black almanıza gerek yok. Daha pahalıdır ve daha sesli çalışır. Ben WD Blue veya Toshiba P300 öneririm. İkisi de güzeldir. Ben WD Blue kullanıyorum.

İşlemciyi alabiliyorsanız R5 3600 almaya çalışın. Daha iyi olacaktır.

Kardeşim bu işlere merak sardığım için sisteme el atma refleksi oluştu.:) Monitöründe farklı bir bilindik marka seçimini yapmanı öneririm. Aynı zamanda genel fiyat çok pahalı olmuş. Daha iyisini 2 bin tlye kadar ucuza toplayabilirsin. İllaki vatandan alacaksan, Seagate veya WD al yanlız önemli olan 7200 rpm olması onun dışında bir olayı yok zaten.
Cache miktarı da RPM kadar önemli bir olay. 16MB cache'li mekanik diskler WİN10 1903 te ağlıyor. Birinci elden deneyimledim.

Öncelikle tavsiyem budur.
Neden 1*16GB ram seçtiniz? İleride bir tane daha 16 ekleyip 32 yapmak için mi? Eğer öyle yapmayacaksanız Ram'i kesinlikle 2*8GB alın.
Kardeşim zaten orda dedim o ram 8x2 olcak diye vatan da ripjaws ın 8x2 si yoktu ama mağazada var

Standart bir kullanıcı iseniz WD Black almanıza gerek yok. Daha pahalıdır ve daha sesli çalışır. Ben WD Blue veya Toshiba P300 öneririm. İkisi de güzeldir. Ben WD Blue kullanıyorum.

İşlemciyi alabiliyorsanız R5 3600 almaya çalışın. Daha iyi olacaktır.
Onu kaç kere düşündüm ama fiyatı şu anlık fazla oluyor ilerki zamanlarda yükseltçem inşallah

Monitör iyi ya mağaza fiyatı 1400, bide 2000 tl daha ucuza nasıl bi sistem toplucam

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı