1 TB Samsung 860 Evo alınır mı?

deMarc

Kilopat
Bayağı bir süredir bu modelin fiyatlarına bakıyorum. Hepsiburada'da 1150 TL, Vatan'da 1250 TL, Amazon'da 1230 TL civarı fiyatları vardı. N11'de ise 1065 TL'ye satan satıcılar var, hatta 11.11 için elimde 111 TL'lik kupon da mevcut, bu kuponla 954 TL'ye alabilirim ama N11'dekiler ufak elektronik mağazaları olduğundan garanti ve ürünün raf ömrü (bir senedir rafta duruyor olabilir) konusunda güvenemiyorum. O yüzden 11.11'de mi alsam, yoksa Black Friday'de daha bilindik satıcılarda fiyatının düşmesini mi beklesem diye tereddütlerim vardı şu ana kadar (işin kötüsü 250GB veya 500GB gibi çok satan bir model olmadığından hem stokları az, hem de kampanya az oluyor 1TB modelinde.

Amazon bugün 9-10-11 Kasım indirimleri kapsamında ürünün fiyatını 1077 TL'ye çekmiş. Satıcı ve gönderici Amazon.com.tr görünüyor. Baktığınızda N11'e göre 120 TL daha fazla vermiş olacağım ama garanti konusunda kuşkulanmayacağım en azından.

Aslında sahibinden'de kutusu açılmamış ama yurt dışından alındığı için garantisiz 800 TL'ye satan da var ama emin olamadım. Hangisini tercih etsem sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
n11'den 150 TL fazla verip garantili almanız daha iyi olur. SSD'de raf ömrünün aygıtın performansını olumsuz etkileyecek bir tarafı yok. Kullanılmamış ürün ve açılmamış kutu olması yeterli.

Peki merak ettiğim konu bu tarz ufak satıcılardan aldığımızda ve herhangi bir garanti durumunda Samsung bu satıcıların faturasındaki tarihi geçerli kabul ediyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı