1 TB Samsung hard disk 31 MB gözüküyor

Selimsavd1

Decapat
Başlıkta belirttiğim gibi daha önceden çalışan hard diski uzun süredir kullanmıyordum. Çalıştığını net hatırlıyorum, söküp kenara koymuştum. Şimdi ihtiyacım oldu, çıkarttım ama 1 TB hard disk 31 MB olarak gözüküyor. Format ekranında da aynı disk yönetiminde de aynı. Çözümünü bilen arkadaş paylaşabilirse sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    644,6 KB · Görüntüleme: 102
Disk 1'in altında bir şey görünüyor mu?

Yok altı boş.

Diskpart ile düzelmeliydi... En iyisi konuya @Recep Baltaş hocam bir baksın. Bence diskpart ile düzeltilebilirdi.

Samsung Utility tarzı bir şey duydum ama bulamadım uygulamayı o yüzden soruşturuyorum çözeceğide kesin değil bildiğim yolları denedim sizinde fikrinizi almak istedim akıl akıldan üstündür sonuçta.

Denetim masası -> sistem ve güvenlik -> depolama alanları.

Buraya girdiğinizde ne görünüyor?

İlk girdim yeni havuz depolama alanı oluştura bastım hard diskin diski bir hızlı dönmeye başladı ses geldi bayağı sonra düzeldi hangisinden geldi bilmiyorum ama 2 tane var resimler ekte bu şekilde gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    31 KB · Görüntüleme: 35
  • 234.png
    234.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 31
Maalesef sorununuz nasıl çözülür bilmiyorum. Farklı bir SATA portuna bağlantı yapmayı veya güç kaynağından gelen farklı bir kabloyla bağlamayı deneyebilirsiniz. Disk arızalandıysa çözümü var mı onu da bilmiyorum.

Maalesef sorununuz nasıl çözülür bilmiyorum. Farklı bir SATA portuna bağlantı yapmayı veya güç kaynağından gelen farklı bir kabloyla bağlamayı deneyebilirsiniz. Disk arızalandıysa çözümü var mı onu da bilmiyorum.

Başka bir kasada da denemiştim porttan veya güç kaynağından olduğunu zannetmiyorum ilginiz için teşekkür ederim çözüm bulunur elbet olmazsada artık içini açar takılırım biraz kurcalarım :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı