1 TB Seagate Barracuda vs 1 TB WD Blue

Bende Toshiba P300 var 500 GB ama hala tıkır tıkır çalışıyor. Direk 16 GB USB'niz ve 1 TB HDD'niz bozuldu diye (Bu arada geçmiş olsun.) kötülemeniz hoş birşey değil.
Markayı kötülemedim zaten, "depolama" ürünlerini kendi başıma gelen bir kaç olay dahilinde önermediğimi söyledim. Pişmanlık kelimesini kötülemek için kullanmadım yani. Ancak elimizde imkan varsa Seagate, WD veya Samsung depolama ürünlerinden başkasını önermem.

Wd'nin garantisi Türkiye içinde Barsan Global Lojistiğe gönderiyorsun ve yeni gelecek harddiskini bekliyorsun.
Seagate'te ise UPS ile yurtdışına göndermek zorundasın ki buda ek bir masraf oluyor.
Bence 2 yıl Türkiye garantisinden sonra destek almak için WD tercih etmenizi öneririm. Kargo masrafı az olduğu için.
Yoksa kalite olarak ikisi de aynı düzeyde. Tabi harddisk sınıflarına göre ayrılır. Mesela WD Caviar Black serisi Seagate'in Firecuda serisi ile eş değerdir. WD blue serisi Seagate'in baracuda serisine denktir.
Sonuç olarak 2 yıldan sonra garanti hizmetini uyguna getirmek için WD tercih sebebi olmalı diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı