1 TB SSD yeterli midir?

kaynazdar

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem toplamak istiyorum ve ağırlıklı olarak oyun oynayacağım. Minimum 4-5 yıl götürür tahminimce. Bu devirde 1 TB SSD almak yeterli mi sizce? İçine Windows da kurulacak(ne kadar yer kapladığını bilmiyorum ama az değildir herhalde). Sağlam oyunların çoğu 100 GB+ civarı alan istiyor zaten. Önümüzdeki yıllarda daha da artacaktır(örneğin. Starfield, GTA 6). 4-5 tane aktif oynadığın rekabetçi oyun + AAA seviyesinde 3-4 hikayeli oyun olsa ya dolacak ya da ucu ucuna yetecek gibime geliyor. 1 TB kullananlar sorun yaşıyor musunuz? (HDD almayacağım)

Hocam bütçeniz varsa 2TB M2 sizi çok çok rahat götürecektir. 1TB'da götürür ucu ucuna ama 2TB ile kafanız rahat olur.

Kanka bende 800gb ssd var oyunları indiriyorum oynadıktan sonra siliyorum başka oyun indiriyorum sildiğimi belki 1-2 yıl sonra indiriyorum eğer sende böyleysen 1tb ssd yeterde artar ama diyorsan ben oyun indiriyorum o oyun 2 yıl ssd içinde bekliyor o zaman 2tb al.

Kanka bende 800gb ssd var oyunları indiriyorum oynadıktan sonra siliyorum başka oyun indiriyorum sildiğimi belki 1-2 yıl sonra indiriyorum eğer sende böyleysen 1tb ssd yeterde artar ama diyorsan ben oyun indiriyorum o oyun 2 yıl ssd içinde bekliyor o zaman 2tb al.
Aynen öyle. HDD almaktansa 2TB SSD alırım daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı