1 TB taşınabilir HDD önerisi

Sürekli kasamda takılı kalmayacak buna bir çözüm önerin varsa bildiğin iyi ürünleri paylaşır mısın?

Öneri için teşekkürler, satıcısı resmi olmayanlardan biraz çekiniyorum sahte ürün vs. olur diye sizce bir sorun çıkar mı?
Bu arada profilime bakacak olursan, Resmi HepsiBurada satıcısından içi değiştirilip kırık malzemeler doldurulmuş ürün geldi ayın 13'ünde bana. Resmi satıcı falan takma, üstüne birde iademi reddettiler. Uğraşıyorum 2.500TL'yi kurtarmak için.

Öte yandan 2.5" istediğin herhangi bir SSD ki Kinsgton, SanDisk, WD uygun bütçede en iyi çözümler olacaktır. Dilersen Samsung vs gibi ürünlere yönelebilrisin ama bence gerek yok. Ve yanına alacağın USB 3.1 2.5" HDD kutusu ile mükemmel performans alırsın.

M2 kutuları gördüm birkaç yerde, onunla içine m2 taksam sağlıklı bir süreç geçirir miyim?

Bu arada profilime bakacak olursan, Resmi HepsiBurada satıcısından içi değiştirilip kırık malzemeler doldurulmuş ürün geldi ayın 13'ünde bana. Resmi satıcı falan takma, üstüne birde iademi reddettiler. Uğraşıyorum 2.500TL'yi kurtarmak için.

Öte yandan 2.5" istediğin herhangi bir SSD ki Kinsgton, SanDisk, WD uygun bütçede en iyi çözümler olacaktır. Dilersen Samsung vs gibi ürünlere yönelebilrisin ama bence gerek yok. Ve yanına alacağın USB 3.1 2.5" HDD kutusu ile mükemmel performans alırsın.
Eğer müsaitlik durumun varsa benim için seçip linkler misin?

M2 kutuları gördüm birkaç yerde, onunla içine m2 taksam sağlıklı bir süreç geçirir miyim?

Eğer müsaitlik durumun varsa benim için seçip linkler misin?
M2'ler daha hızlı olur fakat bence gerek yok. HDDde alacağın maks 150-200 Mb/s olacaktı. SSD zaten bunu 500-600 MB/s'lere çıkartacak. Type-C Gen2 portun yoksa ki varsa bile M.2 ile bunu 2000 MB/s'lere çıkarmana gerek yok çünkü hep kullanmayacakmışsın.

Kutular bunlar olabilir. Marka olsun dersen 3.0 var. Sıkıntı değil dersen 3.1 var.

USB 3.1 olan: Amazon.com.tr

USB 3.0 Ugreen: Amazon.com.tr

SSD tarafı ise:

Samsung SSD: Amazon.com.tr

Crucial: Amazon.com.tr

WD Green: Amazon.com.tr

Kioxia (Toshiba): Amazon.com.tr

İlk etapta bulduklarım. Bu markaların diğer modellerini veya farklı sitelerden fiyat alıp kıyaslayabilirsin. Aklıma gelen bunlar.

Sadece HDD'yi 1.500TL'lere alacaksın. Bence 200-300TL'ye her zaman kullanabileceğin bir kutu almak, ve yine ilerde kullanabileceğin bir SSD almak toplamda 2.000-2200TL civarı vermene çok çok çok değecektir.

Geri
Yukarı