1 TB USB girişli hard disk önerisi

Depolama icin kullanacagim dedin diye ben onu onerdim. Dış kutusu ve içindeki kontrolcü farklı olabilir ona bişey diyemem. Ama Harddisk kesinlikle bilindik bir markadır. Yedeklerini içine at, kaldır dursun biyerde sıkıntı yaşamazsın.

Cihazın modeli Hikvision T30 veya "HS-EHDD-T30" diye geçiyor.
Birde HS-EHDD-T30(STD) modeli var. STD nedir bilmiyorum. Sanıyorum seagate disk.
Hepsi burada'da satıcıya mesaj atarsın tam modelini yazsın.

Bak youtube videoda adam 2TB'lık Hikvision T30 marka diski açıyor içinden ST2000LM007 model seagate disk çıkıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela ben bu ST2000LM007 model diski şu anda dizüstü bilgisayarımda G diski olarak kullanıyorum. 2 yıldır tertemiz, bi arızasını görmedim. Ama işin doğrusu çok kötü diskler. Yarın bozulsa bile elimde yedeklerim var o yüzden endişelenmiyorum.

Bak buda Hikvision T30 (HS-EHDD-T30) amazon linki.

Yani demem oki fazla inceleme derim. Cihaz güzele benziyor. Altı üstü depolama yapacaksın.
Eğer sürekli bilgisayarıma takılı duracak, sürekli çalışacak diyorsan o zaman derimki Western Digital disklere bak yada seagate.

Mesela 1tb seagate disk
882 TL

Bu kutuyu açtığında içinden çıkacak disk yüksek ihtimalle seagate ST1000LM048 model disktir. Hikvision T30 açtığındada içinden çıkacak disk %99 seagate ST1000LM048 model disktir.

Seagate çıkmasa bile en kötü HGST disk çıkar ki, zerre kadar ihtimal vermiyorum ! HGST 'yide western digital satın aldı diye biliyorum. Yani yine endişelenmen gereken bişey yok.

Bence asıl seagate disk için endişelen :)

Neden mi ? izle !
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sadece yedek alacam, dursun bi kenarda diyorsan o zaman fazla düşünme al gitsin :) Yoksa hiçbişey alamazsın.
Tamamdır teşekkürler.

Bence asıl seagate disk için endişelen :)

Neden mi ? izle !
Bu olayın gerçekleşme oranı önemli nokta ama. Ek olarak gerçekleşirken farkına varmamak da ayrı konu. WD'in USB bağlantısını direkt diskin PCB'sinden yapmasından dolayı sorun yaşayanlar da oldu. Bu arada kenarı at unut konusunda hepsi aynı zaten :D

Depolama icin kullanacagim dedin diye ben onu onerdim. Dış kutusu ve içindeki kontrolcü farklı olabilir ona bir şey diyemem. Ama hard disk kesinlikle bilindik bir markadır. Yedeklerini içine at, kaldır dursun bir yerde sıkıntı yaşamazsın.

Cihazın modeli Hikvision T30 veya "HS-EHDD-T30" diye geçiyor.
Bir de HS-EHDD-T30(std) modeli var. Std nedir bilmiyorum. Sanıyorum Seagate disk.
Hepsiburada'da satıcıya mesaj atarsın tam modelini yazsın.

Bak YouTube videoda adam 2TB'lık Hikvision T30 marka diski açıyor içinden ST2000LM007 model Seagate disk çıkıyor.

Mesela ben bu ST2000LM007 model diski şu anda dizüstü bilgisayarımda g diski olarak kullanıyorum. 2 yıldır tertemiz, bir arızasını görmedim. Ama işin doğrusu çok kötü diskler. Yarın bozulsa bile elimde yedeklerim var o yüzden endişelenmiyorum.

Bak bu da Hikvision T30 (HS-EHDD-T30) Amazon linki.

Yani demem oki fazla inceleme derim. Cihaz güzele benziyor. Altı üstü depolama yapacaksın.
Eğer sürekli bilgisayarıma takılı duracak, sürekli çalışacak diyorsan o zaman derimki Western Digital disklere bak ya da Seagate.

Mesela 1TB Seagate disk.
882 TL.

Bu kutuyu açtığında içinden çıkacak disk yüksek ihtimalle Seagate ST1000LM048 model disktir. Hikvision T30 açtığındada içinden çıkacak disk %99 Seagate ST1000LM048 model disktir.

Seagate çıkmasa bile en kötü HGST disk çıkar ki, zerre kadar ihtimal vermiyorum! HGST 'yide Western Digital satın aldı diye biliyorum. Yani yine endişelenmen gereken bir şey yok.

Bence asıl Seagate disk için endişelen :)

Neden mi? İzle!

Sadece yedek alacağım, dursun bir kenarda diyorsan o zaman fazla düşünme al gitsin :) yoksa hiçbir şey alamazsın.

An itibari ile elime ulaştı, umarım uzun yıllar kullanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı