1 TB Xbox Series S alınır mı?

Hocam ikinci el Ps5 ya da indirimdeyken alsanız daha mantıklı olabilir Series S yerine. Dün yanlış değilsem N11 de 16 bin civarlarında vardı PS5.

Bende Xbox SS ve PS5 var, Xbox SS büyük ekranda görüntüyü çamur haline getiriyor bir kısım. Sahibinden sitesinde yurt dışı cihaz satan yerler var, Xbox SX 14.5k bandında. Xbox SX ve PS5'i yaklaşık eş değer kabul edersek görüntüleri özellikle büyük ekranda bambaşka seviye oluyor. Xbox SS de PS5 ve X te alacağınız görüntü atmosferini alamazsınız.

Bu arada Xbox tarafında Microsoft'un güzel bir kıyağı var, cihaz nerede alınmış olursa olsun TR de garantisi geçiyor. Yani yurt dışı cihazlara bakabilirsiniz.

Sorunuza direkt cevap olarak bence 1TB depolama için o fiyat farkını vermek çok anlamsız.

Bu arada bende iki cihazda ağırlıklı olarak FIFA oynuyorum.
Hocam evet büyük ekranlarda böyle bir konsol görüntüyü çamur ediyor. Sizce 512 GB Series S alıp ekstra olarak 1080P monitör alırsam yaklaşık 13-15K civarı geliyor. Ve gamepad de alırsam 16-17 oluyor. Sence bu para verilir mi? İçimden bir ses böyle yap diyor.

Hocam ikinci el Ps5 ya da indirimdeyken alsanız daha mantıklı olabilir Series S yerine. Dün yanlış değilsem N11 de 16 bin civarlarında vardı PS5.
İkinci el düşünmüyorum. Ve Forza PS5'de yok diye biliyorum. O yüzden PlayStation tarafına çok hoş bakmıyorum.

Bende Xbox SS ve PS5 var, Xbox SS büyük ekranda görüntüyü çamur haline getiriyor bir kısım. Sahibinden sitesinde yurt dışı cihaz satan yerler var, Xbox SX 14.5k bandında. Xbox SX ve PS5'i yaklaşık eş değer kabul edersek görüntüleri özellikle büyük ekranda bambaşka seviye oluyor. Xbox SS de PS5 ve X te alacağınız görüntü atmosferini alamazsınız.

Bu arada Xbox tarafında Microsoft'un güzel bir kıyağı var, cihaz nerede alınmış olursa olsun TR de garantisi geçiyor. Yani yurt dışı cihazlara bakabilirsiniz.

Sorunuza direkt cevap olarak bence 1TB depolama için o fiyat farkını vermek çok anlamsız.

Bu arada bende iki cihazda ağırlıklı olarak FIFA oynuyorum.
Biliyorum hocam ikinci elde bu fiyatlara PS5 bulurum ama ikinci el almak istemiyorum. Ve aynı zamanda ekstra ssd alırsam Series S'e başlayabilir miyim? Yani 4-5K civarına özel ssd almak zorunda mıyım?

Sadece FIFA , Forza ve birkaç oyun için 512gb'lık versiyon da yeterli olabilir.
Büyük ihtimalle bu şekilde alacağız hocam.

Son düzenleme:
Aslında bu konuyu açmam için biraz erken çünkü ilk dönemin bitişinde alacağız ama yine de sormak istedim. Sizce 1 TB Xbox Series S alınır mı? Fiyatına baktım 15 bin civarı. Sizce değer mi? Babamla FIFA oynarız sadece. Ben ise Forza Horizon 5 gibi oyunlar oynarım. Game Pass'te ne bulursam yani. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
@Famronty
İkinci el önermeyin. Sıfır almayı planlıyoruz.
Oyun oynama şeklinize bakılırsa 1TB'lık sürümü de almanıza gerek yok, 512GB yeter gibi duruyor. Ancak yapabiliyorsanız Series X zorlayın derim ama Series S de gayet gideri olan bir konsol. Güç olarak biraz geri kaldı ama üzeceğini sanmıyorum. Bence alabilirsiniz.

Oyun oynama şeklinize bakılırsa 1TB'lık sürümü de almanıza gerek yok, 512GB yeter gibi duruyor. Ancak yapabiliyorsanız Series X zorlayın derim ama Series S de gayet gideri olan bir konsol. Güç olarak biraz geri kaldı ama üzeceğini sanmıyorum. Bence alabilirsiniz.
Hocam internetten testlere baktım. Forza Horizon 5 'de 2K 30 Fps ve 1080P'de performans modunda 60 FPS açabiliyor. Ve 4K 60 FPS EA Fc 24 oynayan var. Benim için gayet iyi değerler. İstediğim oyunlar da içine sığar.

Bu bütçede monitör, klavye-mouse ve rtx 40** serisi kartlı kasayı nasıl alacak acaba

@Famronty hocam Series S'e ekran olarak telefon bağlanabiliyormuş. Sence bu şekilde oynanır mı? Sadece telefondan değil arada bir TV'den de oynarım. Eğer böyle çok sıkıntı olmazsa 512 GB + 9.Nesil Gamepad alacağım. Uyguna gelir. Telefon ekranı 6.67 İnç diye hatırlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Famronty hocam Series S'e ekran olarak telefon bağlanabiliyormuş. Sence bu şekilde oynanır mı? Sadece telefondan değil arada bir TV'den de oynarım. Eğer böyle çok sıkıntı olmazsa 512 GB + 9.Nesil Gamepad alacağım. Uyguna gelir. Telefon ekranı 6.67 İnç diye hatırlıyorum.
Uzaktan oynama özelliğinden bahsediyorsunuz herhalde. Ben bir defa denedim ve çok lag olmuştu. İnternetle mi alakalı yoksa telefonla mı bilmiyorum. Çok kullanışlı olmuyor hocam.

Uzaktan oynama özelliğinden bahsediyorsunuz herhalde. Ben bir defa denedim ve çok lag olmuştu. İnternetle mi alakalı yoksa telefonla mı bilmiyorum. Çok kullanışlı olmuyor hocam.
O zaman monitör de almam lazım hocam. Galiba alacaklarım belli oldu gibi. Çok teşekkür ederim.

En ucuz Series X 18K hocam. Babamla Fifa oynamak da istiyoruz ekstra kol da almamız lazım. Orijinal 9. Nesil gamepadd 1800 lira. 20K'ya geliyor. Bütçemizi aşıyor hem seneye fiyatlar da artar değil mi? O kadar bütçemiz çıkar mı bilemiyorum maalesef.
Dostun almışken en iyisini almalısınız. 65 inç 4K Tv'de Series S pek keyif vermez.

Aynı Wi-Fi ağına bağlı olunduğunda internet üzerinden değil yerel ağ üzerinden aktarım gerçekleşiyor bu sebepten dolayı ev dışına çıkılmadıkça internet hızı bağlantı aktarımını etkilemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı