1 uzun 2 kısa bip sesi

isimgibiisim

Femtopat
Daha fazla  
Yetersiz bilgi vermek
Bilgisayarıma görüntü gelmiyordu, ben de 2 yeni RAM aldım taktım, işe yaramadı. Bilgisayarı kapatıp açtım, 1 uzun 2 kısa bip yaptı. Hemen fişten çektim, sorun nedir?

Bilgisayarım eski sistemini bildiğim kadarıyla anlatayım,
ASUS ekran kartı var, Intel işlemcisi var, Kingston RAM var ben de bu kadar biliyorum.

Hocam, tekrar okuduğumda RAM değiştirdiğinizi ve sorunun çözülmediğini fark ettim. Bu durumda şüpheli sistem elemanımız ekran kartı oluyor. Tahminen işlemcinizi de bilmiyorsunuzdur, işlemcinizde dahili grafik birimi varsa monitörün kablosunu ekran kartına değil de anakarta takıp çalıştırmayı dener misiniz?

Hocam, tekrar okuduğumda RAM değiştirdiğinizi ve sorunun çözülmediğini fark ettim. Bu durumda şüpheli sistem elemanımız ekran kartı oluyor. Tahminen işlemcinizi de bilmiyorsunuzdur, işlemcinizde dahili grafik birimi varsa monitörün kablosunu ekran kartına değil de anakarta takıp çalıştırmayı dener misiniz?

Hayır sadece ekran kartında eski tür VGA aparatıyla takılan bir yer var, onun dışında başka ekran girişi görünmüyor.
Aldığınız uyarı ekran kartı sorunu çıkarıp tekrar takın pinlerinde belki oksitlenme olduysa silin güç baglantilarini kontrol edin.
Oksitlenme yok, ekran kartını dediğiniz gibi çıkardık taktık, çalışmıyor hala

Son düzenleme:
Oksitlenme yok, ekran kartını dediğiniz gibi çıkardık taktık, çalışmıyor hala
Siz yine de ekran kartı pinlerini silgi ile siler misiniz? Aynı şekilde RAM'leri de. İkisinin de yuvasında toz kalmamış olmasına dikkat edin.
Kasadan gücü kesip BIOS pilini de sökün, 30-35 saniye sonra tekrar takın.
Hazır bilgisayardan gücü kesmişken statik elektrik boşalmayı da deneyin. 10 saniye aralıklarla 20 saniye boyunca 3 kez güç tuşuna basın.

Siz yine de ekran kartı pinlerini silgi ile siler misiniz? Aynı şekilde RAM'leri de. İkisinin de yuvasında toz kalmamış olmasına dikkat edin.
Kasadan gücü kesip BIOS pilini de sökün, 30-35 saniye sonra tekrar takın.
Hazır bilgisayardan gücü kesmişken statik elektrik boşalmayı da deneyin. 10 saniye aralıklarla 20 saniye boyunca 3 kez güç tuşuna basın.
bios pili dediğiniz saat piline benzeyen yuvarlak metal parça değil mi yanlışı sökmeyeyim

Geri
Yukarı