1 yıl 2 ayda TM'de ilk bine girmek

Süavii

Femtopat
Daha fazla  
Çalışmaya yeni başladım. Sınava 1 yıl 2 ay var. Kararlayım ve çalışacağım. Hayatım spor ve ders arasında gidip geliyor. Günde en az 10 saat çalışıyorum ve çok istekliyim. Zamanım az. Sizce bu zaman diliminde ilk bine girecek seviyeye getirebilir miyim kendi mi? Okul ortalamam 71,75.

Son düzenleyen: Moderatör:
O 10 saatte düzgün çalışsan o seviyeye gelirsin de 10 saat düzgün çalışmak çok az kişinin yapabileceği bir şey. Bak şöyle söyleyeyim. Ben saat 8'den beri çalışıyorum, ders başındayım. 9 saat olmuş. Ama aslında 3-3,5 saatinde iş yaptım.
Ortalama da biraz saçma geldi. Elini kolunu sallayan zaten 70 ortalama yapıyor. Karnesi 0 ve G dolu ben bile 67 ortalama ile mezun oldum. Son sınıftaki şişirilmiş notları da düşünüp hesapla ortalamanı. O şekildeki halini söylüyorsan senden umudum sıfır.

O 10 saatte düzgün çalışsan o seviyeye gelirsin de 10 saat düzgün çalışmak çok az kişinin yapabileceği bir şey. Bak şöyle söyleyeyim. Ben saat 8'den beri çalışıyorum, ders başındayım. 9 saat olmuş. Ama aslında 3-3,5 saatinde iş yaptım.
Ortalama da biraz saçma geldi. Elini kolunu sallayan zaten 70 ortalama yapıyor. Karnesi 0 ve G dolu ben bile 67 ortalama ile mezun oldum. Son sınıftaki şişirilmiş notları da düşünüp hesapla ortalamanı. O şekildeki halini söylüyorsan senden umudum sıfır.
o okuldan okula değişiyor aslında.Ben yaşadığım şehrin en iyi okullarından birinde okuyorum ve sınavları doğal olarak normal bi anadolu lisesinin sınavlarıyla bir değil.Lise hayatım devamsızlık ve çalışmamayla geçti diyebilirim.Şimdi çalışmaya başladım.10 saat çalışma konusunda da verimli gidiyor ve herhangi bi başka uğraşla ilgilenmiyorum.Odak noktam sadece çalıştığım konu oluyor.Bakalım İnşallah emeklerimizin karşılığını son damlasına kadar alırız

o okuldan okula değişiyor aslında.Ben yaşadığım şehrin en iyi okullarından birinde okuyorum ve sınavları doğal olarak normal bi anadolu lisesinin sınavlarıyla bir değil.Lise hayatım devamsızlık ve çalışmamayla geçti diyebilirim.Şimdi çalışmaya başladım.10 saat çalışma konusunda da verimli gidiyor ve herhangi bi başka uğraşla ilgilenmiyorum.Odak noktam sadece çalıştığım konu oluyor.Bakalım İnşallah emeklerimizin karşılığını son damlasına kadar alırız
OBP geri atabilir.

Okuldan okula değiştiği yok. İsterseniz kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz. En iyilere bakarsanız 95 üstü ortalamaları var. En iyi okullardan mezunlar. En kötüleri düşündüğünüzde ise siz iyiyseniz kötü okulda öne çıkmalısınız, bu da iyi ortalama demek. Yani kötü ortalamanın bahanesi yok. Bahsettiğiniz sıralama için gerekenler belli.

Okuldan okula değiştiği yok. İsterseniz kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz. En iyilere bakarsanız 95 üstü ortalamaları var. En iyi okullardan mezunlar. En kötüleri düşündüğünüzde ise siz iyiyseniz kötü okulda öne çıkmalısınız, bu da iyi ortalama demek. Yani kötü ortalamanın bahanesi yok. Bahsettiğiniz sıralama için gerekenler belli.

Hocam evet çalışmayınca ortalama bahanedir buna katılıyorum. Fakat okuldan okula değişiyor ortalama işi. Kendimden örnek vereceğim. Bizim lise ilçenin en zor Anadolu liselerinde başa gelir, iddialıyım. Bizden daha yüksek puanla alan okulların sınavları ile bizim sınavları kıyaslama fırsatımız oldu ve sadece kahkaha attık. Bize sorulan sorular kat kat daha zordu. Ve bazı hocalar da inadına ortalamayı zedeleyecek notlar verebiliyor. Hak yiyenleri var, cinsiyet ayrımcılığı dahi yapanı var. Bunun yüzünden hocaların birkaçı ile tartıştığım oldu ve biriyle de kavga ettiğim oldu. Şükürler olsun bu yıl bir çıkış yaptım ve ortalamam şahlandı.

Bu boş konuşmamdan sonra fark ettim de hocam sonuç olarak siz haklısınız. Bu ortalama ile devam ederse arkadaş istediği hedefe ulaşamayabilir. Hatta o not yükselmezse imkansız gibi bir durum.

:D Abi dikkat edersen ben başta lisede çalışan biri olmadığımı ve lise hayatımın devamsızlıkla geçtiğini söyledim
Bahane üretmiyorum.Konu zaten lise puanım değil zaten.Kendimi bi an okul müdürünün karşısında sandım.Sen niye taktın ki bu kadar
Okuldan okula değişiyor.Emin ol

Yeni konular

Geri
Yukarı