1 Yıl Başka Ülkede Çalışmak

warofthe

Kilopat
Daha fazla  
Okullar bittikten sonra 1 yıl Belçika'da veya başka ülkede çalışmayı düşünüyorum. 1 yıl boyunca çalışsam ve para biriktirsem ne kadar biriktiririm? Sadece ev-iş iş-ev olacak içki, eğlence, sigara yok. Başka ülkeler de tavsiye edebilirsiniz daha rahat para biriktirebileceğim?

Herhangi bir meslek sahibi misin? Vasıfsızsan ucu ucuna yaşarsın para falan birikmez zaten kira zorlar seni.

Dediğiniz şey work and travel. En çok tercih edilen ülkeler İspanya ve Amerika diye biliyorum. Eğer sağlam bir iş tecrübeniz yoksa yurtdışında garson ya da restoranda temizlikçi olarak başlarsınız işe. Getirisini ben de tam bilmiyorum. Youtube'da Fit Traveler abimiz var, ondan bir sürü şey öğrenebilirsin.

en ekonomik yolu work and travel ile amerikaya gidip ordayken statü değişikliği yapmak ama bir çok dezavantajı var iyi araştırmak gerekir.

Gurbette yaşamak zor. Yeterince dilin yoksa, derdini anlatamazsın. Irkçılıkla da karşılaşabilirsin. Bu tarz çılgınca fikirleri seviyorsan, sana daha mantıklı bir şey önereyim. Gemici adamlığı. Kalacak yer, kira derdin olmaz. Çalıştığını biriktirebilirsin böylece. :)))))

Ne konuda dezavantaj var.
konsolosluğun çok istediği bir durum değil wat ile gelip statü değişikliği yapmak yaptığın zaman ülkeden çıkamıyosun çıktığın anda statün bozulduğu için tekrar giremiyorsun tekrar vize başvurusu yapman gerekiyor ama türkiyedeki konsolosluk statü değişikliği yaptığın için sana ömür boyu amerika vizesi vermiyor.Üstelik statü değişikliğiyle eğer bir üniversiteye kayıt olmadıysan çalışma izninde olmuyor.amerikada bulunduğun sürece kaçak çalışman gerekiyor.bu yüzden eğer iş yerinde bir haksızlık olursa paranı vermezlerse hiç bir hak gösteremiyorsun.üstelik statü değişikliği ile kalırsan sağlık sigortanda olmuyor acilde bi muane olman sana bin dolara patlıyor. Ama kalan arkadaşlarım var kaçak çalışarak aylık 3-4 bin dolar kazananları duydum. 2-3 sene bile kalsan iyi para biriktirebiliyorsun ama ingilizcenin iyi olması lazım.wat yaparsanda server pozisyonunu öneririm biraz yorucu ama iyi para kazanabilirsin.ben kaldığım 4 aylık sürede 15 bin dolar kazanarak döndüm.Herşey ingilizce ve girişkenlikte bitiyor.

Paran birikmez kazandığın parayı yersin. Bütün yurtdışına giden türk insanlarının zihniyeti ''Para biriktirsem de gelsem'' dir ancak ya geri dönmezler ya da zarara girer geri gelirler. Kazanacağın para seni orada bir standarta yaşam sürdüreceği için paran biriktiremezsin hele Avrupa'da.

Şu anda Avrupa'nın durumuda çok iyi değil piyasada İrlanda Work and Study programlarıyla satılıyor ancak gidenlerin bir çoğu iş bulamadan geri dönüyor. Hatta iş bulamadıkları için 3 ay içerisinde geri dönenlerde var. Çok iyi araştırıp hesap kitap yapıp gitmek gerekiyor.

Okul bittikten sonra Work & Travel yapamazsınız. Zaten Work & Travel sadece ABD'ye var. Diğer programlar farklı. Bunun dışında bir yılda çok müthiş para kazanıp gelip krallar gibi yaşayacağınızı sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı