1 yıl devamsızlık sonrası yatay geçiş yapılır mi?

34.ronin

Femtopat
Daha fazla  
Üniversiteye 2021 yılında kayıt yaptırdım ve başladım. 1 ay geçtikten sonra kendimce sebeplerden ötürü okulu dondurmadan kendi şehrime geri döndüm. Myp hakkım var ve bu yaz kullanacağım. Merak ettiğim kurumlar arası yatay geçiş hakkımı kaybettim mi? Yeni üniversitemde 1 sene okuduktan sonra kurumlar arası geçiş yapamaz mıyım?

Dostum sizin durum biraz karışık geçmek istediğiniz üniversitenin yatay geçiş kurallarına bakmanız gerekiyor ayrıca üniversiteyi arayıp durumunuzu anlatırsanız size daha detaylı bilgi vereceklerdir ayrıca yatay geçiş adlı bir site var oraya bakabilirsiniz detaylı şekilde anlatıyor.

Üniversiteye 2021 yılında kayıt yaptırdım ve başladım. 1 ay geçtikten sonra kendimce sebeplerden ötürü okulu dondurmadan kendi şehrime geri döndüm. Myp hakkım var ve bu yaz kullanacağım. Merak ettiğim kurumlar arası yatay geçiş hakkımı kaybettim mi? Yeni üniversitemde 1 sene okuduktan sonra kurumlar arası geçiş yapamaz mıyım?
MYP puanı ile 1 kez yatay geciş yapma hakkınız bulunuyor. Temmuz ortası gibi okullar başvuruları açıyor ve orada şartlar var. Gerekli şartları karşılayıp karşılamadığınıza bakın. Hatırladığım kadarıyla 1. sınıfı bitirmiş olmak gerekiyor.

MYP puanı ile 1 kez yatay geciş yapma hakkınız bulunuyor. Temmuz ortası gibi okullar başvuruları açıyor ve orada şartlar var. Gerekli şartları karşılayıp karşılamadığınıza bakın. Hatırladığım kadarıyla 1. sınıfı bitirmiş olmak gerekiyor.
MYP için hiçbir şart yok, benim sormak istediğim Kurumlar Arası Yatay Geçiş idi.

Hazırlıkta değilseniz, birinci veya sonuncu sınıf değilseniz, daha önce yatay geçiş yapmadıysanız, disiplin cezanız yoksa istediğiniz her yere başvuru yapabilirsiniz.
Ara vermeniz falan bir şeyi değiştirmez.

Geri
Yukarı