1 yıl sınıf tekrari yapmış birisi açığa geçebilir mi?

Bu sene tabii ki de geçemezsiniz. Neticede kayıtlara göre sınıf tekrarına kalmış olmanız gerekir. Kalma ve geçmeler de yıl sonuna göre hesaplanır. Yıl sonu henüz hesaplanmamış olduğu için de durumunuz belli değil. Seneye geçebilirsiniz. Siz belirtmediğiniz için önceden sınıf tekrarı yaptığınızı düşünmüştüm.

Vallaha ben yönetmeliği okudum ve iki defa kalınması gerektiğini anladım avukat arkadaşıma sordum o da öyle dedi. Aksi fikir beyan eden arkadaşlar içime şüphe düşürdüğü için CİMER'e yazdım ve İlçe MEB'den gelen cevabı atıyorum.

1714411655786.png

Bu sene tabii ki de geçemezsiniz. Neticede kayıtlara göre sınıf tekrarına kalmış olmanız gerekir. Kalma ve geçmeler de yıl sonuna göre hesaplanır. Yıl sonu henüz hesaplanmamış olduğu için de durumunuz belli değil. Seneye geçebilirsiniz. Siz belirtmediğiniz için önceden sınıf tekrarı yaptığınızı düşünmüştüm.

Hocam ben de zaten halk egitim merkezindeki görevlilere geçen sene kaldım gibi beyan ettim ama geçemeyeceğimi söylediler.
Bende farkındayım bu sene geçemeyeceğimi.

Son düzenleyen: Moderatör:
AÃIK ÃÄRETÄ°M LÄ°SELERÄ°NE GEÃÄ°ÅLERÄ° SINIRLAYAN GENELGE YAYIMLANDI, benim kaynağım da bu. Buradan aldım. Kafamdan uydurmadım sonuçta.

Size bir şey demiyorum ama halk eğittim merkezindekilere sizin attığınız yeri gösterdim böyle bir şey yok dediler.

Vallaha ben yönetmeliği okudum ve iki defa kalınması gerektiğini anladım avukat arkadaşıma sordum o da öyle dedi. Aksi fikir beyan eden arkadaşlar içime şüphe düşürdüğü için CİMER'e yazdım ve ilçe MEB'den gelen cevabı atıyorum.

[ATTCH type="full"]2181924[/ATTAC

Yani geçilmiyor.

Size bir şey demiyorum ama halk eğittim merkezindekilere sizin attığınız yeri gösterdim böyle bir şey yok dediler.

Kurumlar daha kendi içlerinde birbirleriyle çelişiyorlar. MEB kaynağını bile reddediyorlar. Bunlara güvenilerek hiçbir iş yapılmaz.

Gerçekten kafam çok karıştı.
Ee yani geçer miyim geçemez miyim?
(Bence geçemem)
Geçebilmeniz gerek ama geçememe olasılığını da göz önünde bulundurun. O şekilde.
Benim anladığım şu. Yönetmelik diyor ki siz 2. defa kaldığınız zaman geçebilirsiniz ama genelgenin atıf yaptığı yönetmelikteki maddeyi okumayan bazı ilçe MEB görevleri 1 kere sınıfta kalmış öğrencileri açık liseye geçiriyor. Bu açığa geçen öğrenciler ise ben geçtim, bir kere kalmak yetiyor diye ortalığa bilgi yayıyor. O yüzden de bir giden geçebilirken bir gidene 2. defa kalman gerek diyorlar. Yani hatalı uygulama yapan yetkililer var.

Benim anladığım şu. Yönetmelik diyor ki siz 2. defa kaldığınız zaman geçebilirsiniz ama genelgenin atıf yaptığı yönetmelikteki maddeyi okumayan bazı ilçe MEB görevleri 1 kere sınıfta kalmış öğrencileri açık liseye geçiriyor. Bu açığa geçen öğrenciler ise ben geçtim, bir kere kalmak yetiyor diye ortalığa bilgi yayıyor. O yüzden de bir giden geçebilirken bir gidene 2. defa kalman gerek diyorlar. Yani hatalı uygulama yapan yetkililer var.

Şaka gibi o zaman ben şehirimdeki 5 halk eğittim merkezine gidim hangisi beni kabul ederse sanki şans oyunu oynuyorum😂

Yeni konular

Geri
Yukarı