1 Yılda YKS'de nasıl bir sonuç elde edilir?

ziperman

Femtopat
Merhaba, iyi akşamlar. Arkadaşlar size birkaç sorum olacak, sizce 1 yılda YKS'de nasıl bir sonuç elde edebiliriz? Size kısaca çalışma programı ve şu anki durumundan biraz bahsedeyim;

Şu an TYT konularının %90'ı bitmiş durumda, Geometri kaldı sadece yaklaşık 3-4 aydır çalışmalara başlamış bulunmaktayım. Şu anki netlerim şu şekilde;
Türkçe: 29-32
Matematik: 20-24
Sosyal: 16-18
Fen: 13-15

Sayısalda temelim var, sık sık kitap, makale, gazete okurum günde 30 ila 40 arası paragraf çözerim. Sosyal medya kullanmam (Günde 2 saat, gündem sadece). Günde 12-13 saat çalışabilirim uyku problemim fazla yok ve gün içinde az uyusam bile zinde olabiliyorum (bir süreden sonra zararlı olabilir farkındayım), elbette çok çalışmaktansa öz ve doğru çalışmak önemli. AYT'ye henüz başlamış değilim. Bu yaz TYT'yi büyük oranda bitirip AYT'ye geçeceğim. Hedefim 15-20k arası bilgisayar Mühendisliği. Sizce nasıl bir sonuç alabilirim, extra olarak sizin önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler.
.

Son düzenleme:
Geometri için toğrağın 10ty 10AYT denemesi var. Ben onunla 3 doğrudan 9'lara çıkmıştım. YKS'de 2022 TYT de 10 doğru 2023 TYT de 9 doğru yaptım. Size de onu çözmenizi öneririm. Ha çözmek derken yanlışlarınızı bir öğretmeninize sorup öğrenmeniz lazım.

Gayet güzel çalışıyorsun ve bence fazla tavsiyeye ihtiyacın yok. Sürekli deneme çözmen yeterli olur. 15 20K civarından daha güzel yerlere de gidebilirsin.
Teşekkür ederim, sık sık deneme çözmeye önem gösteriyorum. Merkezi sınavlarda denemelerin ciddi faydaları var gerçekten.
Geometri için toğrağın 10ty 10AYT denemesi var. Ben onunla 3 doğrudan 9'lara çıkmıştım. YKS'de 2022 TYT de 10 doğru 2023 TYT de 9 doğru yaptım. Size de onu çözmenizi öneririm. Ha çözmek derken yanlışlarınızı bir öğretmeninize sorup öğrenmeniz lazım.
Dikkate alacağım, teşekkürler.

@ziperman Hocam Türkçe ve matematik için nasıl bir çalışma programı hazırladınız?

TYT konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.
Merhabalar, kusura bakmayın biraz geç yanıt veriyorum.

Türkçe için sadece paragraf çözüyordum onun haricinde extra bir çalışma uygulamıyorum.
Matematik içinse sürekli problemler, geometri ve temel çalışıyordum. Belli bir süre temel çalıştıktan sonra yavaş yavaş zorluk seviyesini arttırıyorum ve neredeyse hiç zorlanmıyordum.

Merhabalar, kusura bakmayın biraz geç yanıt veriyorum.

Türkçe için sadece paragraf çözüyordum onun haricinde extra bir çalışma uygulamıyorum.
Matematik içinse sürekli problemler, geometri ve temel çalışıyordum. Belli bir süre temel çalıştıktan sonra yavaş yavaş zorluk seviyesini arttırıyorum ve neredeyse hiç zorlanmıyordum.
Uyku düzeni olarak kaçta yatıp kaçta kalkıyorsunuz? Belli bir yerden sonra insanı çok yorar ve ileride bırakma gibi bir durumla karşılaşmayın.

Uyku düzeni olarak kaçta yatıp kaçta kalkıyorsunuz? Belli bir yerden sonra insanı çok yorar ve ileride bırakma gibi bir durumla karşılaşmayın.

Uykudan fazla kısmıyorum, Sabah 7'de kalkıyorum okulu aradan çıkarınca 4 gibi evdeyim, 6'da derse başlıyorum gece 01:30 gibi dersi bırakıyorum. Uykudan kısmak yerine diğer sosyal aktiviteleri tamamen bırakmış durumdayım çünkü kendimi tanıyorum uykusuz asla yapamam. Evde akşamdan notlar çıkartıyorum okulda onlara çalışıyorum, paragraf çözüyorum eve gelip 2 saat falan dinlenip test çözümüne başlıyorum. Haftada 2 kez deneme çözüyorum. Dersi daha eğlenceli kılmak adına ara sıra müzik dinliyorum günler su gibi akıp gittiği için şuan sıkkınlık gibi bir sorunum yok, sadece okul + dershane olduğu günler ders çalışmaya vakit kalmıyor. Her ay için kendime bir hedef belirleyerek çalışıyorum. Bu arada şu konuya vurgu yapmak istiyorum, sınav dönemiyle ilgili bazı klişeler;
Yok ders çalışırken şununla uğraşma bununla uğraşma, şu programı yapmazsan başaramazsın, x ayında ayt/tyt başlamazsan ucu kaçar yapamazsın bunlar zırvadan başka bir şey değil. Ben dizi izlerken bile ders çalışırken dahi oldukça verim alabiliyorum, ileri düzeyde odaklanma sorunun yoksa tabi. Ama bu dershaneden dolayı hala çok da düzeni oturtamadım hatta bazı günler boşa gidiyor ve çok moralimi bozuyor, yaz ayında çok iyi çalıştığım için onun meyvelerini yiyorum.

Şuan ki netlerim şu şekilde;

Türkçe: 35
Sosyal: 18
Matematik: 26
Fen: 17

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı