1 yılda YKS'ye nasıl hazırlanılır?

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Arkadaşlar moralim çok bozuk. Evde huzur yok, hayatımda ilk defa sınava gireceğim. Ortaokulda hiç ders dinlemedim liseyi açıktan bitirdiğim için hiç temelim yoktu. Yeni yeni çalışmaya başladım tüm sayısal derslerde TYT'nin ilk konularındayım. Arkadaşlar benim bu sene tekte halletmem lazım bir an önce gitmek istiyorum bu evden. Fakat ders programım yok yani düzensizim ne yapmam lazım nasıl bir ders programı önerirsiniz? Sayısaldan gireceğim günde 10 15 saat çalışırım gerekirse gerçekten hiç sorun değil yeter ki ne yaptığım belli olsun. Gerçekten moralim çok bozuk ve bunun sınavımı etkilemesine müsaade etmek istemiyorum. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Yalnız 1 senede fazla bir şey yapamazsın haberin olsun evet belki motive etmedi bu dediğim hatta motivasyonunu düşürdü ama gerçeği Bilmezsen'de sınavdan sonra hayal kırıklığı yaşayabilirsin.

Hocam eğer beklediğim sıralama gelmez ise ne gibi yolları denemeliyim? Mesela bir bölüm seçip dikey geçiş, yatay geçiş sınavları varmış yeniden çalışıp onlara mı gireyim?

Al bi tane kagit, yaz butun konulari. Derslerin altinda ayir ama tyt biyoloji ayt biyoloji tyt fizik ayt fizik gibi. Butun bunlari yazdiktan sonra bi ders programi cikart. Her gune matematik koymani oneririm cunku matematikte hizlica problemlere kadar gelip problemlere baslaman gerekiyor. Her gun de paragrafi eksik etme. Her gun fizik kimya biyoloji matematik ve paragraf cozebilirsin 10 saat calisacaksan. Matematikte problemlere geldikten sonra her gun problem cozmeye basla. Ancak liseyi aciktan bitiren biri ve hic ders calisma aliskanligi olmayan biri icin cat diye 10 saat ders calisabilmek yurek ister. Basta zorlanacaksin ancak yapacak baska bir sey yok.

Al bi tane kagit, yaz butun konulari. Derslerin altinda ayir ama tyt biyoloji ayt biyoloji tyt fizik ayt fizik gibi. Butun bunlari yazdiktan sonra bi ders programi cikart. Her gune matematik koymani oneririm cunku matematikte hizlica problemlere kadar gelip problemlere baslaman gerekiyor. Her gun de paragrafi eksik etme. Her gun fizik kimya biyoloji matematik ve paragraf cozebilirsin 10 saat calisacaksan. Matematikte problemlere geldikten sonra her gun problem cozmeye basla. Ancak liseyi aciktan bitiren biri ve hic ders calisma aliskanligi olmayan biri icin cat diye 10 saat ders calisabilmek yurek ister. Basta zorlanacaksin ancak yapacak baska bir sey yok.
Teşekkür ederim. Hocam her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım şu evden istediğim bölümü ve üniversiteyi kazanarak kurtulmak istiyorum.

Mezuna kalıp, evde oturup çalışmak yerine başka bölüme gidip orada yeniden hazırlananların yaptığını saçma bulurdum şimdi bunu yapanları çok iyi anlıyorum. Gerçekten, kötü bir aile hayatı inanılmaz zorlaştırıyor geleceğimizi bile mahvedebiliyorlar.

Geri
Yukarı