1 yıldır kullanılmayan bilgisayar açıldığında ne yapılmalı?

Makaleler
1
RAM
4 GB
Ekran kartı
GTX 650
İşlemci
i5 3210m
Merhaba. Uzun zamandır bilgisayarımı kullanmıyorum. Ve şu an açtım ama kasıyor. Format atsam düzelir mi? Ve oyunlarda FPS düşmesi yaşar mıyım?

Merhaba. Uzun zamandır bilgisayarımı kullanmıyorum. Ve şu an açtım ama kasıyor. Format atsam düzelir mi? Ve oyunlarda FPS düşmesi yaşar mıyım?
Gapirkont adlı arkadaşın dediklerinden sonra Termal macun yenilemediyseniz yenileyin. Ve sürücüleri

yükleyin. Ardından bu yazılımları yükleyin ;

Format at daha sonrsa bütün driverlarını yükle.

Driverlar için driver boster 9'u kullanabilrsin.
Driver booster önermiyoruz.

Formattan once bir tozunu alın fanların. Yedeklemeniz gereken dosyalar varsa yedekleyin. Oyle formata girin. En güncel driverları kurun. Asla Driver Booster gibi çöp programları indirmeyin. O sistemle oyunları rahat oynayamicaksınız tabii, FPS düşmesi illaki olacaktır. Her hafta oyunlara güncelleme geliyor. Google Chrome yerine Brave'ya da Edge kullanabilirsiniz.

Format at daha sonrsa bütün driverlarını yükle.

Driverlar için driver boster 9'u kullanabilrsin.
Hiçbir koşulda böyle bir sürücü kurma programı kullanmayın. Çok yüksek ihtimalle gidip saçma sapan, eski veya yanlış sürücüler kuracaktır. Onun yerine on dakikanızı ayırıp elle sürücüleri kuruverin.

Termal macun yenileyebilirsiniz.
RAM takviyesi yapabilirsiniz.
HDD var ise onun yerine SSD kullanabilirsiniz
Ve güzelce temizlerseniz işinizi görür sanırım.

Sürücüleri güncelleyebilirsin. Sistem büyük ihtimalle olduğu yerde bayağı pislenmiştir. Termal macun falan da kurumuş olabilir. İstersen onları da temizleyip yenileyebilirsin. Bunlar dışında yapacak fazla bir şey yok.

Geri
Yukarı