1 yılın ardından Sapphire Pulse RX 6600 XT durumu

RDR2, Valhalla oynuyorum genelde hocam. Kasanın mesh yapıda olması, 94 CFM fan ve kasanın pencere dibinde pozisyonlanması olabilir.
Techpowerup'ta aynı kartın incelemesi var uzay montajlı olarak. Oradaki değerler böyle. Ama dediğim gibi 230W çektiğindeki değerler bunlar :)

1650 Super'den RX 6600 XT geçmeyi düşünüyorum.
500W PSU var sistem de yeterli olur mu hocam.

Önerilen güç minimum 500W. Sisteminizde ekstradan güç tüketen bir parça yoksa sıkıntı olmaz gibi görünüyor. Ama en garantisi önerilenin bir tık üstünde kullanmak. 550-600.

Kartın Nitro+ olanını kullanıyorum bende 2,5 ay oldu. Gayet memnunum. Rx 570'de çok fazla wattman sıkıntısı yaşıyordum bunda yok seviyesine gelmiş neredeyse. Ama ray tracing kullanmak isteyen varsa beklediğini bulamaz diye düşünüyorum. İyi değil rt konusunda.

Radeon ayarlarında Vulkan Ray Tracing diye bir ayar var mıdır?

Hayır? En azından ben görmedim, bulamadım.

Screenshot_7.jpg

İnternette Vulkan Ray Tracing destekliyor yazıyordu. Ben de Radeon ayarlarından açılan bir şey sandım.

Bu oyunlara eklenince donanım tarafından kullanılabilir diye düşünüyorum. X oyuna GPU'nun RT çekirdekleri tarafından izlenecek ışık kaynağı konulmadıysa ortada Ray Tracing olmuyor. Şu anda yazılımsal ışık izlemeye en yakın şey ise Unreal Engine 5 Lumen özelliği.

Bunu da UE5 motorlu oyunlarda görebiliriz gelecekte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı