1 yıllık deneyim eleştirisi - Logitech G PRO X

Wazelyn

Femtopat
Daha fazla  
Almayı düşünen varsa eleştiri olarak yazdıklarımı okuyabilirsiniz. 1 yıl dediğime bakmayın kaba taslak söyledim. Belki 15-16 ay olmuştur alalı ve sonunda cortladıktan sonra, "olumlu" genellikle olumsuz, içimi dökmek istedim kulaklık hakkında...

Diyelim ki bu ürünü aldınız, sipariş elinize geldi büyük ve okkalı bir kutu açacaksınız. İçinde Premium hissiyatı barındıran bir kutu ve 4-5 tane parçalara ayrılmış zamazingolar. (Ses kartı kablosu, mikrofon, çift AUX kablosu vs). Parçaları birleştirdiniz artık kuruluma hazırsınız... Kulaklığı takacaksınız, daha uygulamasını falan indirmeden bir ses testi işte büyük hayal kırıklığının başladığı nokta orası olacak.

Çünkü bu kulaklık yalın haliyle bir milyoncudan aldığınız dandik kulaklıklardan, malzeme kalitesi dışında hiçbir şey sağlamıyor size...
Sonra internete girip G HUB indireceksiniz. Evet ses düzeldi. Artık daha kaliteli basslar ve derinliği duyuyorsunuz ama şahsen o andan sonra da tatmin olmadım. Çünkü bu kulaklık kaliteli ama az ses veriyor. Bir önceki kulaklığım Rampage SN-RW1 ile göz göze geldim o anda... Bangır bangır titreten ve ses veren kulaklığımdan sonra bu cihaz kulaklarımı ısıtmak dışında bir işe yaramalıydı çünkü pahalıydı...

İnternetten araştırma yaptım, aynı şeyi yaşayan tonlarca insan forumlarda konu açmış. Ufak bir aramayla o konulara ulaşabilmek mümkün. Daha sonra 300 liraya EQ programı alıp ses şiddetini kaliteden ödün vermeden arttırabildim. Görmezden gelmemin sebebi tamamen malzeme kalitesiydi yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Pedleriyle aşk yaşadığım bir kulaklıktı kendisi. Neyse bir şekilde idare ettik de 9 ay sonra yavaş yavaş seste kesilmeler başladı. Özellikle kulaklığın bulunduğu oda soğuksa, veya uzun süre kullanmadıysam daha sık ve uzun şekilde kesilmeler oluyordu. Dün sol taraf sizlere ömür oldu.

İçini tornavidayla açıp baktım. Bağlantıları o kadar özensizmiş ki kabloları üstün körü ısıtıp bol silikonla yapıştırıp geçmişler. Ne düzen vardı, ne bir şey. Ben de anladığımdan değil, zaten çöp oldu kurcalayalım bir diye açtım. :) Diyeceğim o ki arkadaşlar, dışı Premium ve reklamı güzel yapılan içi boş bir kulaklık. Gözle gördüğünüz her şey güzel ama gözle görülmeyen her yeri laylaylom yapıp geçmişler. Ben sizin yerinizde olsam, her gün zam gelen bu ürünü alırken bu yorumu okuduktan sonra bir daha düşünürüm. Zaten uzun uzadıya yazma sebebim de buydu. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı