1 yıllık hedeflerimizi belirliyoruz

Kusura bakma ama şunu

ve şunu hedef koyan birisine pek güvenemiyorum ben. Birisi Türkiye şartlarında belki de bir 10 yıl boyunca hiç çalışmadan yaşayabilmen demekken diğeri sadece 10 liralık bir şey. Gerçekten dikildiğini göreceğim diyorsan da satan yerlere gidip almak yine 50 lira tutmuyor.
Bu bir meydan okuma ve ben meydan okuma olduğu zaman yaparım. Burada amaç bir hedef belirleyip peşinden gitmek. Ağaç dikmek aslında bir amaç olarak değil, Çinlilerin sevdiğim bir atasözünden dolayı. En az 1 ağaç yazacaktım artık maddiyat ne kadar el verirse o kadar diktireceğim.

resim_2021-05-30_124849.png

İstediğim 10 yıl sürecek bir şey, bu sadece ilk adımı.
Çok gördüm yaparım dedim mi yaparım deyip yapmayanları. Umarım yaparsın.
1 yıl sonra bu konuya başardım diye geleceğim :).

Hocam ne yaptınız gökten yemek yağsa daha gerçekçi olur.

Uğraştığım iş gereği denizden altın çıkartıyorum dostum emin ol söylediğim rakam az bile.
Merkez bankasında o kadar altın yok yavaş biraz 🤣.

Denizde daha fazlası var :) ben işim gereği sudan altın çıkartıyorum ve emin ol söylediğim rakam az bile.

Hocam sormamın sakıncası yoksa merak ediyorum, üniversite okuyor musunuz? Pasif 1000 dolar hedefini nasıl yapmayı planlıyorsunuz? Umarım başarılı olursunuz güzel hedefleriniz var.

Bu konuyu gören herkesten bir şey istiyorum. Kendine 1 yıllık hedefler belirle, hedefin için çalışmaya başla. 1 yıl süren var kendini ne kadar geliştirirsen o kadar yanına kâr kalır. Bu bir meydan okumadır ve hepiniz bu meydan okumaya davetlisiniz.

İlk önce ben kendi hedeflerimi yazayım:

- Kas yapmak (hocamdan bunun için program aldım, profesyonel vücut geliştiriciler kadar değil tabii onun için daha uzun bir süre gerekiyor).
- İngilizcemi geliştirmek (bir İngiliz ile oturup sohbet edebilecek kadar ilerleteceğim, ardından Almanca kursuna yazılacağım).
- Aylık 1000 dolar getirecek pasif gelir oluşturmak.
- Hayatımı bir düzene sokmak (Ramazandan önce tam düzene alışıyorum derken, Ramazan geldiğinde bütün düzenim alt üst oldu. Şimdi tekrar toparlamaya çalışıyorum).
- 1 Fidan diktirmek.

18 yaşındayım ve bu zamana kadar hayatı boş beleş yaşadım, hayatta bir amacım olmadı. Bunları yaparsam çok büyük ilerleme kaydedeceğimi biliyorum. O zaman meydan okuma başlasın, 1 yıl sonra tekrar bu konuda herkesle görüşmek üzere :).

Hocam moral bozmak gibi olmasın ama aylık 100 dolar pasif geliri elde etmek biraz zor gibi.

Geri
Yukarı