1 yıllık poyrazhosting tecrübem

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bir arkadaşımın vasıtasıyla aldığım poyrazhosting ile çalışıyorum. 1 yıllık dönemimde yaşadığım tecrübeleri sizlerle paylaşmak isterim.
Öncelikle poyrazhosting'in reklamını yapmak için buraya yazmıyorum herhangi bir çıkarım yoktur sadece almak isteyen arkadaşlara bilgi olsun diyeanlatacağım.
İlk aldığım paketleri Premium hosting paketi idi. Bu pakette 3 GB depolama ve 3'er tane olmak üzere veritabanı, subdomain ve kurumsal e-posta hesabı almanıza izin veriliyor. Fiyatı 30 TL idi ve yükleme süreleri ortalama 2 saniye ile 4 saniye arasında değişiyordu. Server lokasyonu bütün paketlerde İstanbul Radore'dir. Şu anda bu paket tall paket olmuş 45 TL yapmışlar. Fiyatlar yıllık olarak ödeniyor ve sadece 45 TL. Haftalık yedekleme yapılıyor (cuma 05.00'da).
Limitsiz paket kullandım ve bu pakette 5 adet web sitesi barındırarak diğer bütün her şeyden sınırsız olarak kullanabiliyorsunuz. Fiyatı 75 TL fakat 35TL koduyla 1 yıllık 35 TL'ye alabiliyorsunuz site açılış hızları genel olarak 1-2 saniye aralığında değişmekle beraber akşam saatlerinde yaptığım 3 saatlik testlerde 3-3.5 saniyeye çıktığı oluyor. 5 adet site barındırıyorum bunu da göz önünde bulunduruyorum. Siteler şu anda faal durumda ve günlük ortalama 500-600 hit alıyor.

Bir de sanal sunucu kullandım ve orada durum pek iç açıcı değil sürekli bağlantı hataları vesaire yaşadım.
Teknik destek konusuna gelirsek panelden destek talebi oluşturduğunuz zaman en geç 10 dakika içerisinde dönüş yapıyorlar. Geceleri 30 dakikaya kadar uzayabiliyor. Bir kere WordPress kurulumunda ınternal 500 yiyordum 3 saat çözememişlerdi problemi fakat daha sonra halletmeyi başardılar. Ucuz hosting arayan arkadaşlar bir göz gezdirebilirler. Ben 1 yıldır memnunum. Yeri geldi domainim yenilenmeyince ücretsiz farklı bir domain transfer ettiler. Başka firmalarda deneyimi olan arkadaşlar da varsa yorumlarda belirtirseniz sevinirim. İyi sosyaller!
Örnek site: Metronompolis – Find Your Music!
Bu sitedeki görsellerin toplam boyutu 12 MB arkadaşlar. Sıkıştırılma yapılmadan koyuldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı