1 yıllık SSD sağlığı %20 nasıl?

Disk sağlığı gayet iyi durumda ama performansı epey kötü gibi geldi. O tarama süresi çok uzun.

Sanırım kontrolcüsünde bir sıkıntı var. Tarama hızı çok düşük çıkmış. Sanırım takılmaların sebebi o. Bir de Crystal Disk Mark ile hız testi yapınız.
Bu şekilde çıktı değerler.
resim_2021-08-05_192052.png

Bu şekilde çıktı değerler.
Eki Görüntüle 1128921
SK Hynix tarafından laptop üreticilerine sağlanan bir M.2 2242 SSD imiş. Bir OEM SSD olduğundan dolayı hakkında fazla bilgiye ulaşamadım. Ancak yazma hızı konusunda bir sıkıntı olduğu ortada. Bu kadar düşük olmamalıydı. Yine de bu değerler uygulamaları veya oyunları aksatacak kadar kötü değil. Sebebini çözemedim. Belki ısınmaya bağlı olarak daha da düşük değerlere iniyor olabilir. Eğer durumdan rahatsızsanız servise gönderebilirsiniz.

SK Hynix tarafından laptop üreticilerine sağlanan bir M.2 2242 SSD imiş. Bir OEM SSD olduğundan dolayı hakkında fazla bilgiye ulaşamadım. Ancak yazma hızı konusunda bir sıkıntı olduğu ortada. Bu kadar düşük olmamalıydı. Yine de bu değerler uygulamaları veya oyunları aksatacak kadar kötü değil. Sebebini çözemedim. Belki ısınmaya bağlı olarak daha da düşük değerlere iniyor olabilir. Eğer durumdan rahatsızsanız servise gönderebilirsiniz.
Yardımlarınız için teşekkürler. Garanti bitmeden önce son bir kez bakım ve SSD kontrolü için servise gönderme kararı aldım. Umarım garanti kapsamındadır bu sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı