10.00 Mbps interneti 100 Mbps yapınca hata veriyor

Vallahi çıldıracağım. 100 Mbps'de yavaş değildi, 10.00 Mbps'de çok yavaş.

Ama 10.00 Mbps de çok yavaş, 10 dakikada yüklüyor sayfayı.

Hocam yaptıklarınızı kendi bilgisayarımda yaptım. Ben 100Mbps'ye alınca hata vermedi ama hızda değişiklik olmadı. Yani internetinizin hızı orada yaptığınız ayarlar ile alakalı değil. İnternetinizin kendi hızı ile alakalı.

Hocam yaptıklarınızı kendi bilgisayarımda yaptım. Ben 100Mbps'ye alınca hata vermedi ama hızda değişiklik olmadı. Yani internetinizin hızı orada yaptığınız ayarlar ile alakalı değil. İnternetinizin kendi hızı ile alakalı.

Hocam tamam da 10 yapınca yavaş oluyor, anlamadım gitti.
Hatlarda sorun vardır. Ayarları kurcalamayın siz.

Teşekkür ederim.

Başka cihazlarda da yavaşlık varsa arkadaşın dediği gibi hatta sorun olabilir. Sadece kullandığınız PC'de varsa Donanım Kimliği ile güncel bir sürücü bulup yüklemenizi öneririm.

Başka cihazlarda da yavaşlık varsa arkadaşın dediği gibi hatta sorun olabilir. Sadece kullandığınız PC'de varsa Donanım Kimliği ile güncel bir sürücü bulup yüklemenizi öneririm.
Tek PC'de var. 2 gün önce yağmur yağdı, böyle oldu.

Tamam, dediğim gibi Donanım Kimliği ile sürücü bulun, bulamazsanız kimliği paylaşın. Onun dışında kabloyu değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Tek PC'de var. 2 gün önce yağmur yağdı, böyle oldu.

Hocam o ayarı yaptığınız yerde otomatik görüşme diye bir şık var. Onu seçin. Şimdi 10Mbps'yi seçince internet hızım 10Mbps'ye sabitlendi sizde olduğu gibi. Otomatiğe alın. Eğer ağ kablosu takılı değil diye hata verirse Ethernet kablosunu çıkarıp tekrar takın. İnternet hızınız normale dönmezse arkadaşların dediklerini yapabilirsiniz.

Hocam o ayarı yaptığınız yerde otomatik görüşme diye bir şık var. Onu seçin. Şimdi 10Mbps'yi seçince internet hızım 10Mbps'ye sabitlendi sizde olduğu gibi. Otomatiğe alın. Eğer ağ kablosu takılı değil diye hata verirse Ethernet kablosunu çıkarıp tekrar takın. İnternet hızınız normale dönmezse arkadaşların dediklerini yapabilirsiniz.

Onda da sarı ünlem yapıyor hocam ya. :(
1610872199343.png

Burası 10 mpsn olunca böyle ama 100 mpsn olunca 1 Mbps falan oluyordu alakası var ya.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı