10.000-15.000 TL bilgisayar toplama

ConfusedLlama

Decapat
Merhaba öncelikle, kendimden bahsedeyim. Makine mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Yakında mezun olacağım ve şu an kullandığım bilgisayarım artık bana yetmiyor. Kullandığım programlar ANSYS, SolidWorks, Matlab, Siemens NX gibi ağır programlardır. Bana işlemci öncelikli bir fiyat performans bilgisayarı lazım. 10.000 TL'ye yakın olursa benim için daha iyi olur. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Toplam 15.038 TL.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim.

Bu arada ekran kartı olarak şunu alın, soğutması daha iyi ve bütçenize sığıyor:

Bu ekran kartıyla 15.038 TL tutuyor.

Merhaba öncelikle, kendimden bahsedeyim. Makine mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Yakında mezun olacağım ve şu an kullandığım bilgisayarım artık bana yetmiyor. Kullandığım programlar ANSYS, SolidWorks, Matlab, Siemens NX gibi ağır programlardır. Bana işlemci öncelikli bir fiyat performans bilgisayarı lazım. 10.000 TL'ye yakın olursa benim için daha iyi olur. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Sizin işlerinize laptop olur zannediyordum

Sizin işlerinize laptop olur zannediyordum
Bizim işlerimizde laptopda önemli ama gerçekten bir analiz yapmak istiyorsan sağlam masaüstü bilgisayara ihtiyaç duyuyorsun. Çünkü bazen bir analizi 1 hafta boyunca durdurmadan yapıyorsun. Laptop ise bizler içn portatif yükü fazla olmayan evet bir çizim yapılabilir, basit hesaplamalar yapılabilir. Ki ben 2 tane bilgisayar alacağım birisi analiz ve ağır işlemlerim için, diğeri ise aynı şekilde ama daha az yüke maruz kalacak şekilde planlıyorum. Ki 15 bin liraya toplayacağım bir bilgisayar aynı dizüstü bilgisayarda 25-30 bin arasına den geliyor. Bende bu şekilde 1 tanesine verecek bütçeyi 2 bilgisayara veriyorum. Yani en azından ben böyle düşünüyorum. Eğer öneriniz varsa alabilirim. İntel işlemcili bir tane daha toplama yapacağım araştırdığım araştırmalara matlab gibi programlar amd gibi bir işlemcide sıkıntılı oluyor.

Geri
Yukarı