10.000 - 15.000 TL laptop önerileri

Egemen Onay

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba.

Öncelikle bütçe aralığım 10.000-15.000 TL aralığı ve beni uzun süre idare edecek donanım anlamında güçlü Gaming laptop tavsiyelerinize ihtiyacım var. İkinci el veya sıfır ürün olarak bu fiyat aralığında bu bütçeye sahip olsaydınız siz hangi marka veya ürünü tercih ederdiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tulpar T7 V19.5 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook 2TB M.2 SSD seçeneği ile alırsanız aşmıyor 15000 TL fiyatı diye hatırlıyorum ama stoğa gelince bir bakmanızı öneririm. Eğer Aşıyorsa 1. M.2 SSD 500 GB olarak satın alın ve 1 tane daha 500 GB M.2 SSD alın.
Bahsettiğim modeli 500 GB M.2 SSD ile beraber alacağım ve bu modeli arkadaşım kullanıyor memnun olduğunu söyledi bana.

.

CPU çok güçlü... Max ölçümlerim: GPU utilization %80, temp 62.. CPU temp Max 80.. Hemen fanlar devreye girip soğutuyor.(Çok sıcak klimasız odadayım ve ekstra soğutucu kullanmadım.) fan sesleri normal rahatsız edici değil. SSD disk hızlı. HD gelirsek, diskin 5400 RPM olmasından dolayı biraz çekincede kalmıştım ama kortuğum kadar yavaş değil. Kopyalamalarım 35 ila 110 mbs arasında gerçekleşti. PC'nin malzemesi çok kaliteli, ekran çok kaliteli ve 17.3 inc süper. Driver'ların güncellenmeleri var. Windows Update bunları görmüyor ama kurulu gelen HP asistant programı tüm Driver'ları kendi güncelliyor (BIOS dahil). ETS 2 Full ayralarda hiç takılmaksızın çok kaliteli görüntüleri ile oynadım. Pili denemedim yorum yapamayacağım. CD/DVD ROM yok. 2 adet standart USB var hızları çok iyi. Bunların haricinde 1 adet usbsuperport ve 1 adet USB Type-C var bunları kullanmak için ekstradan kablo/dönüştürücü almak lazım ben henüz deneyemedim. İkincil ekranı HDMI'dan, üçüncü ekranı ayrıca çevirici alarak mini Display Port'tan bağladım. Görüntü kalitesi güzel. Recovery Drive kurulmamış ama açılışta ESC bastığınızda Recovery yapabileceğiniz menu geliyor.. Sonuç: Kaçırmayın. Süper performansli ve kaliteli.

(Linklerin altındaki yazılar alıntıdır.)

.

NVIDIA GeForce GTX1050 ekran kartına sahip.
8 GB RAM.
Vs.

.

Hepsiburada hata yapmış ve ürüne TN panel yazmış ancak ürün IPS panel ile geliyor ve hatta bu laptobun üzerinde bile yazıyor. Bu yazının fotoğrafını da koydum kendiniz görebilirsiniz. Laptoptaki SSD anakarta bağlanan türden, 1300 mb/s okuma 480 mb/s yazma hızına sahip. İçinde 1 adet 8 GB RAM var bu açıdan çok iyi diğer slota 1 adet daha RAM takılabilir. 2 tane 4 GB RAM gelirse diye endişeliydim ancak bu şekilde RAM yükseltmesi yapmaya çok uygun hale gelmiş. Tuşların basma derinliği ve hissiyatı çok güzel ve yumuşak. Arka ışıklandırma fotoğraflarda biraz kırmızı baygınlığı yaşatıyor gibi dursa da gerçekte aslında çok güzel. Baymadığını çok rahat söyleyebilirim. Ekran çok kaliteli, renk doygunluğu olsun parlaklığı olsun çok güzel. Zaten 120 Hz olması da çok tatlı bir bonus. Sesi güçlü ve berrak. Daha iyisi illa ki vardır sonuçta kaç bin TL'ye laptoplar var ama bir şey dinleyen izleyen kimseyi mutsuz etmez. Bataryası biraz az gidiyor diyebilirim ama zaten böyle güçlü bir laptobu da ince MacBook gibi kimse yanında gezdirmek amaçlı almaz diye tahmin ediyorum. 2-3 saat pil ömrü var, genel olarak şarja takılarak kullanılacak cinsten bir alet. Güçlü olması bunun sebebi tabii ki. Oldukça güzel sistem özellikleri var ve akıcı hızlı bir alet. Günlük kullanımda fan neredeyse hiç yok ama oyun oynarken tabii ki ortamda fan sesi oldukça güçlü şekilde duyuluyor. Ancak okulda kütüphanede ya da iş yerinde günlük görevler yaparken fan sizi utandıracak bir ses çıkarmayacaktır. Diyelim oldu ki çıkardı, Nitro tuşu ile fan ayarlarının kontrolünü manuel olarak ele alıp hızı istediğiniz yerde sabitleyebilirsiniz. Malzemesi ve hissiyatı çok güzel. Kısacası çok memnun kaldım. Oldukça güzel bir kutuda geldi. Düşünen herkese tavsiye ederim

(Açıklama alıntı.)

Scar 3, msi ge serisi yada allianware tercih ederim.
Hocam laptop alırken 10 bin uzerı verecekseniz eğer ekran ıps, ntsc, srgb, Adobergb, ms, hz, kontrast ve nit değerlerine dikkat ediniz. Bu özellikler aynı özellikler olan cihazlar arasında neden 1000 2000 fiyat farkı olduğunu anlamanızı sağlar. Ayrıca panel ve kasa yapısı metal magnezyum özelliğine mi yoksa plastik kauçuk yapı mı ki bu detay da önemlidir. İç aksamında 6 lı 7 lı mı yoksa 4 mu bakır boru sogutma ıcınde ki ssd model performans detayları oldukca onemlıdır. Klavye tuş ömrü, rgb, mekanik ve anti ghosting özelliği var mi buna da dikkat ediniz. Ekran kartı frekans değerler de bilgi edilmesi gereken diğer bşr husus ki maxq modellerinden uzak durmalı. Bütün bunların dışında tasarım dizayn kısmı son noktada değerlendirilir. Msi ge, Dell allianware, asus scar 3, acer helios500 gibi modelleri bu detaylara göre hesaplarsaniz. Örneğin monster ucuz ucuz vs deniliyor. Bu gibi detaylara girdiğinizde monster markasının kırptığı noktaları daha iyi görebilirsiniz. Örneğin kontrast hz srgb benzer iken ntsc ve Adobe rgb yonunden biraz düşük monster panelleri ve ayrıca ms si de 9 ms, asus ve msi 3 ms. Yani kısacası monster gördüğüm kadarıyla hoporlör düşük geçiştirici bir model ve muhadillerine göre renkte %10 tepkimede 9 ms ye 3 ms gibi dezavantaj sunuyor.
Scar 3, MSI GE serisi ya da allianware tercih ederim.
Hocam laptop alırken 10 bin uzerı verecekseniz eğer ekran IPS, ntsc, srgb, adobergb, ms, Hz, kontrast ve nit değerlerine dikkat ediniz. Bu özellikler aynı özellikler olan cihazlar arasında neden 1000 2000 fiyat farkı olduğunu anlamanızı sağlar. Ayrıca panel ve kasa yapısı metal magnezyum özelliğine mi yoksa plastik kauçuk yapı mı ki bu detay da önemlidir. İç aksamında 6'lı 7'lı mı yoksa 4 mu bakır boru sogutma ıcınde ki SSD model performans detayları oldukca onemlıdır. Klavye tuş ömrü, RGB, mekanik ve anti ghosting özelliği var mi buna da dikkat ediniz. Ekran kartı frekans değerleri de bilgi edilmesi gereken diğer bir husus ki maxq modellerinden uzak durmalı. Bütün bunların dışında tasarım dizayn kısmı son noktada değerlendirilir. MSI GE, Dell allianware, ASUS scar 3, Acer helios500 gibi modelleri bu detaylara göre hesaplarsaniz. Örneğin Monster ucuz ucuz vs deniliyor. Bu gibi detaylara girdiğinizde Monster markasının kırptığı noktaları daha iyi görebilirsiniz. Örneğin kontrast HZ srgb benzer iken ntsc ve Adobe RGB yonunden biraz düşük Monster panelleri ve ayrıca MS si de 9 ms, ASUS ve MSI 3 ms. Yani kısacası Monster gördüğüm kadarıyla hoporlör düşük geçiştirici bir model ve muhadillerine göre renkte %10 tepkimede 9 ms ye 3 ms gibi dezavantaj sunuyor.

Son düzenleme:
.

CPU çok güçlü... Max ölçümlerim: GPU utilization %80, temp 62.. CPU temp Max 80.. Hemen fanlar devreye girip soğutuyor.(Çok sıcak klimasız odadayım ve ekstra soğutucu kullanmadım.) fan sesleri normal rahatsız edici değil. SSD disk hızlı. HD gelirsek, diskin 5400 RPM olmasından dolayı biraz çekincede kalmıştım ama kortuğum kadar yavaş değil. Kopyalamalarım 35 ila 110 mbs arasında gerçekleşti. PC'nin malzemesi çok kaliteli, ekran çok kaliteli ve 17.3 inc süper. Driver'ların güncellenmeleri var. Windows Update bunları görmüyor ama kurulu gelen HP asistant programı tüm Driver'ları kendi güncelliyor (BIOS dahil). ETS 2 Full ayralarda hiç takılmaksızın çok kaliteli görüntüleri ile oynadım. Pili denemedim yorum yapamayacağım. CD/DVD ROM yok. 2 adet standart USB var hızları çok iyi. Bunların haricinde 1 adet usbsuperport ve 1 adet USB Type-C var bunları kullanmak için ekstradan kablo/dönüştürücü almak lazım ben henüz deneyemedim. İkincil ekranı HDMI'dan, üçüncü ekranı ayrıca çevirici alarak mini Display Port'tan bağladım. Görüntü kalitesi güzel. Recovery Drive kurulmamış ama açılışta ESC bastığınızda Recovery yapabileceğiniz menu geliyor.. Sonuç: Kaçırmayın. Süper performansli ve kaliteli.

(Linklerin altındaki yazılar alıntıdır.)

.

NVIDIA GeForce GTX1050 ekran kartına sahip.
8 GB RAM.
Vs.

.

Hepsiburada hata yapmış ve ürüne TN panel yazmış ancak ürün IPS panel ile geliyor ve hatta bu laptobun üzerinde bile yazıyor. Bu yazının fotoğrafını da koydum kendiniz görebilirsiniz. Laptoptaki SSD anakarta bağlanan türden, 1300 mb/s okuma 480 mb/s yazma hızına sahip. İçinde 1 adet 8 GB RAM var bu açıdan çok iyi diğer slota 1 adet daha RAM takılabilir. 2 tane 4 GB RAM gelirse diye endişeliydim ancak bu şekilde RAM yükseltmesi yapmaya çok uygun hale gelmiş. Tuşların basma derinliği ve hissiyatı çok güzel ve yumuşak. Arka ışıklandırma fotoğraflarda biraz kırmızı baygınlığı yaşatıyor gibi dursa da gerçekte aslında çok güzel. Baymadığını çok rahat söyleyebilirim. Ekran çok kaliteli, renk doygunluğu olsun parlaklığı olsun çok güzel. Zaten 120 Hz olması da çok tatlı bir bonus. Sesi güçlü ve berrak. Daha iyisi illa ki vardır sonuçta kaç bin TL'ye laptoplar var ama bir şey dinleyen izleyen kimseyi mutsuz etmez. Bataryası biraz az gidiyor diyebilirim ama zaten böyle güçlü bir laptobu da ince MacBook gibi kimse yanında gezdirmek amaçlı almaz diye tahmin ediyorum. 2-3 saat pil ömrü var, genel olarak şarja takılarak kullanılacak cinsten bir alet. Güçlü olması bunun sebebi tabii ki. Oldukça güzel sistem özellikleri var ve akıcı hızlı bir alet. Günlük kullanımda fan neredeyse hiç yok ama oyun oynarken tabii ki ortamda fan sesi oldukça güçlü şekilde duyuluyor. Ancak okulda kütüphanede ya da iş yerinde günlük görevler yaparken fan sizi utandıracak bir ses çıkarmayacaktır. Diyelim oldu ki çıkardı, Nitro tuşu ile fan ayarlarının kontrolünü manuel olarak ele alıp hızı istediğiniz yerde sabitleyebilirsiniz. Malzemesi ve hissiyatı çok güzel. Kısacası çok memnun kaldım. Oldukça güzel bir kutuda geldi. Düşünen herkese tavsiye ederim

(Açıklama alıntı.)
15000TL bütçeye 1050ti lı laptop mu öneriyorsunuz ? Lütfen fiyatı bütçede diye laptop önermeyin. Araştırın!

Arkadaşlar herkese merhaba.

Öncelikle bütçe aralığım 10.000-15.000 TL aralığı ve beni uzun süre idare edecek donanım anlamında güçlü Gaming laptop tavsiyelerinize ihtiyacım var. İkinci el veya sıfır ürün olarak bu fiyat aralığında bu bütçeye sahip olsaydınız siz hangi marka veya ürünü tercih ederdiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

Epey araştırma yapıyorum. MSI GP ge serileri ASUS'ta ROG STRIX G, Hero 3 ve scar 3 öneririm. 2060 2070'li modellerini alabiliyorsun o fiyat aralığında. Monster MSI TUF ve GF kasa kalitesinde çektiği fiyatlara bakabilirsin.
Y740, scar 3 ve ge Raider bakmalısın. ROG STRIX g ya da Hero'da olabilir. MSI GP serilerini de inceliyebilirsin. Allianware ve helios 300 ve 500 de olabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı