10.000 - 15.000 TL masaüstü bilgisayar önerisi

397448

Hectopat
Makaleler
1
Selam! 1-2 ay gibi bir süre sonunda bir bilgisayar toplamak istiyorum fakat donanım bilgim hiç ama hiç yok. Genelde Minecraft, CS:GO vs. oyunlar oynuyorum çünkü diğerlerini istesem de oynayamıyorum 😅. Bu yüzden sizden yardım alabiliceğimi düşündüm. Kasa, monitör (mümkünse çift 😁),kulaklık vs. her şey için 10 ila 15 bin arası bir bütçem var. Bu konuda önerileriniz nelerdir?

Dip not: Ekran kartı RTX serisinden olursa sevinirim çünkü şu RTX teknolojisini merak ediyorum (özellikle Minecraft).
2. dip not: Toplasam bile monte işlemlerinde kesin " işler beklenildiği gibi gitmeyebilir".monteli bir şekilde teslim alabilir miyim ya da nasıl monteleyebilirim?

GameGaraj sitesine bakabilirsin 10bin 15bin arası hazır sistem yapıyorlar 10numara. Hatta haftasonları özel kampanya yapılıyordu 2 haftadır haftasonları var. Bekle istersen cumartesi pazar bak bir siteye.

Bu sistemin özelleştirme kısmından;

Kasayı:

Corsair Carbide SPEC-05​

Anakartı:

MSI B450M PRO- M.2 Max​

Yapıp alabilirsiniz.

Ekipman önerilerini diğer hocalarım daha iyi bilir.

@Samotne Ciasteczka

@BerkayZ87
Berbat bir sistem. Ryzen 5 3500, 3060'ı rüyasında bile besleyemez.

R5 3600 seçin demeyi unutmuşum :)
O sistem özelleştirmeye değmez. Spec 05 özelleştirmesi kötü. İyi bir kasa değil hava akışı konusunda. Seçili olan Horizon bile daha iyi.

Genel olarak sistem de kötü, özelleştirmeleri de. Gaming.gen.tr'deki sistemlerde güzel modeller var.

Peki ya bu AMD ekran kartlarında Ray Tracing dediğimiz teknoloji yok değil mi :/(Kusura bakmayın yanlış anladım ben :D)

PSU sorunlu olabilir hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı