10.000-15.000 TL sistem toplama

Bütçe
10000 - 15000

Kingslayer44

Decapat
Arkadaşlar toplama bir bilgisayar almak istiyorum önerebileceğiniz darboğaz olmayan bir hazır sistem var mı?

Bütçe 10 bin 15 bin arası bütçenin tamamını kasaya ayırmak istemiyorum monitör, klavye, fare de almak istiyorum klavye mouse çok önemli değil benim için monitör de almışken en azından 165 Hz 27 inç olursa iyi olur diye düşünüyorum.

PC'den beklentim şu an piyasadaki oyunları sıkıntı rahat oynayabilmek.

Ryzen 5 5600.
RX 6700 XT.
16 GB RAM.

Bu ayarda bir sistem beklenti mi karşılıyor ama bütçeyi biraz zorluyor alternatif önerileriniz var mı?

Bir diğer düşüncem de şu yönde mesela üstte örnek verdiğim sistem üzerinden gideyim mesela bu sistemi veya daha ileri işlemciyi ekran kartını kaldırabilecek bir anakart daha ucuz F/P işlemci daha ucuz bir ekran kartı alıp zamanla sistemi yükseltmeyi de düşünüyorum sizce hangisi daha mantıklı.

Bir de hazır iş sistem satın almak mı yoksa kendimiz toplasak mı mantıklı?

Tam olarak ne demek istediğini anlamadım kasa için bütçe kaç 15 mi 10 mu ?

Son düzenleme:
Tam olarak ne demek istediğini anlamadım kasa için bütçe kaç 15 mi 10 mu?

Toplam 15'i geçmek istemiyorum çok zamanım yok iş güçten dolayı sadece boş vaktim de güzel zaman geçirmek istiyorum kasa + monitör + klavye mouse 15
Set şeklinde de satılanlar var ya öyle alınca daha mı iyi olur yoksa kasayı ayrı monitörü ayrı mı alayım ?

Toplam 15'i geçmek istemiyorum çok zamanım yok iş güçten dolayı sadece boş vaktim de güzel zaman geçirmek istiyorum kasa + monitör + klavye mouse 15
Set şeklinde de satılanlar var ya öyle alınca daha mı iyi olur yoksa kasayı ayrı monitörü ayrı mı alayım ?
Ayrı al o set şeklinde genelde turbox falan satıyor :D

Turbox kötü mü?
Pek bilmiyorum da :)
İkisi 14600 tutuyor geri kalana klavye mause alabilirsin knk. Bu arada monitör 165HZ yanlış yazılmış.

İkisi 14600 tutuyor geri kalana klavye mouse alabilirsin kanka. Bu arada monitör 165Hz yanlış yazılmış.
Bütçe artarsa sistemdeki işlemciyi i5 10400F yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı