10.000 TL-13.000 TL Fiyat Aralıklı Oyun Bilgisayarı Toplama

AnyOneAO

Decapat
Öncelikle teknolojiden aşırı haberdar biri değilim. 2K yüksek grafiklerde 80-120 FPS arasında oyun oynayabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum. 3 4 senede bir yeni sistem almak yerine geliştirme yapabileceğim bir sistem istiyorum. Kendi araştırmalarıma göre bir sistem oluşturdum ancak aklımda bazı sorular oluştu. Sistemi yazdıktan sonra fikirlerinizi belirtip sorduğum birkaç soruya cevap verir veya tamamen yeni bir fikir söylerseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

- AMD Ryzen 7 2700X Soket AM4 3.7GHz 20MB Önbellek 8 Çekirdek İşlemci

- MSI X370 GAMING PRO CARBON AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) HDMI DP Anakart (Geliştirmek için anakart yeterli mi yoksa x470 serisinden bir kart seçsem daha mı mantıklı olucak?) ( Kartların sonunda yazan DP ve DVI ne anlama geliyor sizce hangisini seçmeliyim?)

- CORSAIR 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Kırmızı Vengeance LPX Dual Kit Ram ( Fiyatı çok uygun 3200 MHz olan bu olduğu için seçtim RGB olanlarının fiyatı çok yüksekti kırmızı RGB fanlarla görüntüyü kurtarabileceğimi düşündüm)

- MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8G GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı ( 1080 armor ekran kartı ile bunun arasında kaldım. 4K'da orta grafik ayarları ile daha az fps de oynamak yerine 2kda yüksek grafik ayarlarında daha yüksek fps ile oynayabileceğimi düşündüğüm için bunu seçtim mantıksız bir kısım varsa lütfen belirtin baya aklıma takıldı çünkü.)

- Cooler Master MasterCase H500P Mesh Tempered Glass 2x200mm RGB Led Fanlı Super MidTower Kasa ( Hem içinde 3 fanı olduğu için hemde cooler master fanlarının iyi olduğunu duyduğum için bu kasayı tercih ettim. Soğutma ismine bile giren bir markada airodynamic sorununun olmayacağını düşündüm ama daha iyi fikirler varsa onlarada göz atmak isterim.)

-Cooler Master MasterWatt 650W 80 Plus Bronze Aktif PFC 120mm Fanlı PSU ( Yine fan soğutmasından dolayı seçtim, sisteme yeterli olur mu? güç kaynağı olarak şu daha sessiz, şu aynı kalite daha ucuz, gibi yorumlarınızı bekliyorum.)

-Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk ( WD ile seagate arasında kaldım bunu seçtim belli bir nedeni yok.)

-Corsair Force 120GB MP500 Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 3000MB / Yazma 2400MB) ( Okuma yazma hızından dolayı seçtim. Sistemi normal harddiske oyunları SSD ye toplasam böyle bir imkan var mı? Sistemin açılmasındaki fark çok gözüme batmaz ama oyunlardaki hızlılık hoşuma gider o yüzden böyle düşündüm. Eğer böyle bir imkan yoksa 240 GB almak daha mı mantıklı sizce?)

Sizce işlemciye sıvı soğutma almalı mıyım?
Kasa fanlarına ekleme yapmalı mıyım?
Bilgisayar ile ne yapmak istediğimi anladınız. Buna uygun orta halli bir ekran, oyun klavyesi, fare, kulaklık önerebilir misin? (1500-2000 lira arası 4 parça için bütçem var.)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci iyi, anakartta x370 yeterli. O SSD’ye dikkat, okuma yazma hızı yanlış verilmiş diye bir yorum okumuştum. O DP DVI görüntü çıkışı. Yani bilgisayar ile monitörü birleştiren kablonun çeşidi. Anakartta görüntü çıkışı olmasa da olur. Görüntü çıkışına göre anakart seçme. Çünkü görüntüyü ekran kartı da veriyor. Kabloyu anakart ve ekran kartına bağlamak arasında fark yok. Güç kaynağı yeterli. Gerisi hakkında bir şey söyleyemem.

İşlemci iyi, anakartta x370 yeterli. O SSD’ye dikkat, okuma yazma hızı yanlış verilmiş diye bir yorum okumuştum. O DP DVI görüntü çıkışı. Yani bilgisayar ile monitörü birleştiren kablonun çeşidi. Anakartta görüntü çıkışı olmasa da olur. Görüntü çıkışına göre anakart seçme. Çünkü görüntüyü ekran kartı da veriyor. Kabloyu anakart ve ekran kartına bağlamak arasında fark yok. Güç kaynağı yeterli. Gerisi hakkında bir şey söyleyemem.
Corsair Force 120GB MP500 Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 3000MB / Yazma 2400MB)

13K.png

13.330TL.

Monitörünüz var mı bilmiyorum, o yüzden monitörle topladım.

Ekran kartı hakkındaki endişem kayboldu teşekkürler. Güç kaynağı da konusundada 650W yeterli olduğunu öğrenmek güzel oldu. Bayrama kadar bilgisayarı toplamış olurum buradan sonuçları yazıp referans olarak herkesin kullanabilmesi için uğraşcam becerebilirsem teşekkürler.
Bilgisayarı bir kere toplayıp zamanla güncelleme yapacağım için markaları biraz iyi seçmek bana daha mantıklı geliyor. Kasanın soğutma sistemi ve büyüklüğü önemli benim için. Paylaştığınız bilgisayar parçalarının incelemelerine bakıp birkaç kişiyle daha paylaşıp anladığım kadarını buraya paylaşıcam.

Son düzenleme:
O bütçe ile kesinlikle GTX 1080 li sistem kurmayın. Hele hele 1070Ti yazık olur. 1080Ti lı çok iyi bir sistem kurulabilir. Stream ve oyun için efsane olur.

O bütçe ile kesinlikle GTX 1080 li sistem kurmayın. Hele hele 1070Ti yazık olur. 1080Ti lı çok iyi bir sistem kurulabilir. Stream ve oyun için efsane olur.
Önerilerinizi söylerseniz. Yukarıda bir arkadaş yazdı onun gibi bir sistem mi? Güncellenebilir olması lazım. Zamanınız olursa öneride bulunursanız mutlu olurum

T
Ekran kartı hakkındaki endişem kayboldu teşekkürler. Güç kaynağı da konusundada 650W yeterli olduğunu öğrenmek güzel oldu. Bayrama kadar bilgisayarı toplamış olurum buradan sonuçları yazıp referans olarak herkesin kullanabilmesi için uğraşcam becerebilirsem teşekkürler.

Bilgisayarı bir kere toplayıp zamanla güncelleme yapacağım için markaları biraz iyi seçmek bana daha mantıklı geliyor. Kasanın soğutma sistemi ve büyüklüğü önemli benim için. Paylaştığınız bilgisayar parçalarının incelemelerine bakıp birkaç kişiyle daha paylaşıp anladığım kadarını buraya paylaşıcam.
Tahminimce markaları biraz iyiden kastın Adata ramler ve Evga ekran kartı. İstersen bi yurtdışı forumlarını oku. Evga adata dediğin piyasanın en iyilerinden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı