10.000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
10.000TL

Ryoshe

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ekran kartı almayı planlıyorum sistemi de ekran kartına göre toplayacağım 10.000TL bandında F/P ekran kartı öneriniz var mı? Ben 6700XT almayı düşünüyorum. 1080p rekabetçi oyunlarda daha akıcı bir performans almak için. 2K veya 4K görüntü kalitesi ile oyun oynamak benim için çok önemli değil. Tüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe biraz daha artarsa RX6800 daha iyi olur.
Ancak işlemciniz ve PSU'nuzda önemli.

Bütçe biraz daha artarsa RX6800 daha iyi olur.
Ancak işlemciniz ve PSU'nuzda önemli.

İşlemci için R7 5700X'i Düşünüyorum bu yüzden darboğaz yapacak bir ekran kartı da almak istemiyorum %100 performans ile çalışması iyi olur.

İşlemci için R7 5700X'i Düşünüyorum bu yüzden darboğaz yapacak bir ekran kartı da almak istemiyorum %100 performans ile çalışması iyi olur.

Neden? RX 6800'ün güç tüketimi hali hazırda 6750 XT gibi modellerden daha düşük %100 tam yükte çalışmaması ise daha da düşük güç tüketimi ve düşük sıcaklıklar olarak sana geri döner. Daha yüksek kas gücü ve VRAM'i de bonus, %100'de çalışacağı oyunlarda ise 6700 XT'den daha çok FPS verecek.

Senin işlemcin atıyorum 300 FPS çizecek güce sahipse ve 6700 XT bunu %99 kullanımda verecekse RX 6800 ise %80 kullanımda verir sana olumsuz yansıyan bir şey olmaz.

Son düzenleme:
3060 da olabilir performansı gayet iyi.

3060 performansta daha geride kalıyor

Neden? RX 6800'ün güç tüketimi halihazırda 6700 XT gibi modellerden daha düşük %100 tam yükte çalışmaması ise daha da düşük güç tüketimi ve düşük sıcaklıklar olarak sana geri döner. Daha yüksek kas gücü ve VRAM'i de bonus, %100'de çalışacağı oyunlarda ise 6700 XT'den daha çok FPS verecek.

Senin işlemcin atıyorum 300 FPS çizecek güce sahipse ve 6700 XT bunu %99 kullanımda verecekse RX 6800 ise %80 kullanımda verir sana olumsuz yansıyan bir şey olmaz.

Evet değerli yorumunuz için teşekkür ederim onu da düşüneceğim diğer karta göre bütçemi de 2-3 BİN TL aşıyor ama bakalım.

Son düzenleme:
Evet değerli yorumunuz için teşekkür ederim onu da düşüneceğim diğer karta göre bütçemi de 2-3 BİN TL aşıyor ama bakalım.

Evet tabii aşılabilirse diye neden bir zararı olmayacağını belirttim. Örneğin ben Valorant veya benzeri rekabetçileri oynadığımda ekran kartım ortalama %50 besleniyor çünkü işlemcinin maksimum çizeceği FPS orada sınırlanıyor. Bu darboğaz o çeşit veri akışının sıkıştığı bir darboğaz değil, maksimum akıcılığı yine alıyorsun.

İki kart da seni üzmez. Ben yalnızca RX 6800'ü ayrı beğenirim sebebi de verimlilik kalitesi.
Screenshot_5.jpg

Evet tabii aşılabilirse diye neden bir zararı olmayacağını belirttim. Örneğin ben Valorant veya benzeri rekabetçileri oynadığımda ekran kartım ortalama %50 besleniyor çünkü işlemcinin maksimum çizeceği FPS orada sınırlanıyor. Bu darboğaz o çeşit veri akışının sıkıştığı bir darboğaz değil, maksimum akıcılığı yine alıyorsun.

İki kart da seni üzmez. Ben yalnızca RX 6800'ü ayrı beğenirim sebebi de verimlilik kalitesi.

Evet doğru böylelikle isteğe bağlı ileride işlemci de yükseltilebilir.

1671481968518.png

Sisteme 3070 Ti taktım sence değerler iyi mi ? En yüksek ayarlarda Full HD çözünürlükte şuan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı