10.000 TL iç mimar için laptop önerisi

Bütçe
10.000
Rosetta ile çalışabilir durumdalar. Zaten yılın sonuna doğru güncelleme getirirler. M1 ise şu an önerdiğiniz bütün işlemcilerden daha güçlü.

Öncelikle, belirteyim çevrem mimar ve mühendis dolu ailemden 1 kişi mühendis.
M1 önermiyorsak gücünden veya nefretten değil.
Soğutması ve güçlü bir GPU'ya sahip olmamasından.

Soğutması ısınınca kendini Throttle edeceğinden yük ve render altında hiç bir gücü olmayan tek soğutması pasif basit bir soğutma olan Apple işlemcisidir kendisi.
Mimarlık için normal bilgisiyar öneriyorsak gayet iyi donanımları soğutması ve GPU'lara sahip olması.
M1 işlemcisinin harici bir GPU'su bile yok.
Dahili GPU'su işlemcinin ısınmasına bağlı olarak gücünden kısacaktır.

Kısaca, yük ve render altında sizin öve öve biteremediğiniz işlemci eriyip gidicektir.
Zaten, üretilme amacı sessizlik ve stabilite olan bir işlemciyi saf kas gücü ve yüksek iş gücü isteyen bir yük altına sokmak akıl karı değilken :D.

Ayrıca, önerilen bir modele göz attım.

256 GB SSD 2 tane program kursa dolacaktır çünkü mimarlık programları hatrı sayılır yer kaplamakta.
Gene 8 GB RAM ile en fazla asgari gereksimleri karşılaşmakta.

Kısaca, fanboyluk yapmak yerine gidin normal bir ürün önerin bir şey kaybetmesiniz.

Öncelikle, belirteyim çevrem mimar ve mühendis dolu ailemden 1 kişi mühendis.
M1 önermiyorsak gücünden veya nefretten değil.
Soğutması ve güçlü bir GPU'ya sahip olmamasından.

Soğutması ısınınca kendini Throttle edeceğinden yük ve render altında hiç bir gücü olmayan tek soğutması pasif basit bir soğutma olan Apple işlemcisidir kendisi.
Mimarlık için normal bilgisiyar öneriyorsak gayet iyi donanımları soğutması ve GPU'lara sahip olması.
M1 işlemcisinin harici bir GPU'su bile yok.
Dahili GPU'su işlemcinin ısınmasına bağlı olarak gücünden kısacaktır.

Kısaca, yük ve render altında sizin öve öve biteremediğiniz işlemci eriyip gidicektir.
Zaten, üretilme amacı sessizlik ve stabilite olan bir işlemciyi saf kas gücü ve yüksek iş gücü isteyen bir yük altına sokmak akıl karı değilken :D.

Ayrıca, önerilen bir modele göz attım.

256 GB SSD 2 tane program kursa dolacaktır çünkü mimarlık programları hatrı sayılır yer kaplamakta.
Gene 8 GB RAM ile en fazla asgari gereksimleri karşılaşmakta.

Kısaca, fanboyluk yapmak yerine gidin normal bir ürün önerin bir şey kaybetmesiniz.
Ben bilgisayar mühendisiyim.

Ben bilgisayar mühendisiyim.

Benim çevrem ve ailem dahil mimar mühendis doluyken bu arkadaş neden M1 alsın geçerli bir gereksim sunun.
Bütün donanımları ele alarak gayet iyi değerlendirdim.
Malaasef meslek belirtince işin içinden çıkmıyorsunuz.

Bilgisayar mühendisi olduğunuza göre 80% ihtimal yazılım programları yani IDE kullanıyorsunuzdur.
IDE dediğiniz yazılım derleme programlarını ben Pentium E6500 serisi bir işlemci ile dahi çalıştırdım pek sağlıklı değildi ama çalıştı uzunca kullandım.
Kullandığınız endüstriyel bir program yoksa hiç konuşmayın çünkü, şu an yaptığınız sadece fanboyluk.

Yazılım işi işlemciye bakar o kısım doğru ama, iş render ve modelleme gibi endüstriyele gelince GPU daha ağır basar.

Benim çevrem ve ailem dahil mimar mühendis doluyken bu arkadaş neden M1 alsın geçerli bir gereksim sunun.
Bütün donanımları ele alarak gayet iyi değerlendirdim.
Malaasef meslek belirtince işin içinden çıkmıyorsunuz.

Bilgisayar mühendisi olduğunuza göre 80% ihtimal yazılım programları yani IDE kullanıyorsunuzdur.
IDE dediğiniz yazılım derleme programlarını ben Pentium E6500 serisi bir işlemci ile dahi çalıştırdım pek sağlıklı değildi ama çalıştı uzunca kullandım.
Kullandığınız endüstriyel bir program yoksa hiç konuşmayın çünkü, şu an yaptığınız sadece fanboyluk.

Yazılım işi işlemciye bakar o kısım doğru ama, iş render ve modelleme gibi endüstriyele gelince GPU daha ağır basar.
Yahu adam öneri istemiş çıkarım yaparak bir bilgisayar önerdim. Fanboyluk ne alaka . Benim çevrem mimar mühendis diyorsun . Bizimki sanki doktor avukat. Sizin yaptığınız şey asıl Windows fanboyluğu. Şimdi mimarlik programlarının 2020 Air çok rahat üstesinden gelir. Rahat taşınabilir ve batarya süresi aşırı iyi. Eğer kadın ise her gün tost makinesi gibi laptop taşımayı tercih etmeyecektir.

Yahu adam öneri istemiş çıkarım yaparak bir bilgisayar önerdim. Fanboyluk ne alaka . Benim çevrem mimar mühendis diyorsun . Bizimki sanki doktor avukat. Sizin yaptığınız şey asıl Windows fanboyluğu. Şimdi mimarlik programlarının 2020 Air çok rahat üstesinden gelir. Rahat taşınabilir ve batarya süresi aşırı iyi. Eğer kadın ise her gün tost makinesi gibi laptop tercih etmeyecektir.

Ben Windows'u övmüyorum.

Bütün mesajlarıma bakın bir tanesi içinde bile Windows'u ima eden bir metin yok.
Normal donanımlı bir bilgisayar alıp gene Mac kurabilir forum içi kategorisi bile var.

Artık, verecek bir cevabınız kalmayınca son çare olarak buna
İnanmıyorsan bakabilirsin normal cihazlara dahil Mac kurabilirsin.

Ben neden M1 ile önerilen cihaza karşı çıktım onu belirteyim: SSD kapasitesi düşük+ cihazı soğutacak yeterli bir soğutması bile yok+ RAM asgari gereksimleri karşılamakta.

Ayrıca, herkes işine bakar sizin estetik kaygınıza değil.

Bütün bu konuya bakın içinde Windows ile ilgili açtığım konulara bakın derim.
Sanki, ben Windows aşığıyım.
Güncelleme ile verilerimi kaybettiğim sistemi aşığıyım ne kadar güzel :D.

Ben Windows'u övmüyorum.

Bütün mesajlarıma bakın bir tanesi içinde bile Windows'u ima eden bir metin yok.
Normal donanımlı bir bilgisayar alıp gene Mac kurabilir forum içi kategorisi bile var.

Artık, verecek bir cevabınız kalmayınca son çare olarak buna
İnanmıyorsan bakabilirsin normal cihazlara dahil Mac kurabilirsin.

Ben neden M1 ile önerilen cihaza karşı çıktım onu belirteyim: SSD kapasitesi düşük+ cihazı soğutacak yeterli bir soğutması bile yok+ RAM asgari gereksinimleri karşılamakta.

Ayrıca, herkes işine bakar sizin estetik kaygınıza değil.

Bütün bu konuya bakın içinde Windows ile ilgili açtığım konulara bakın derim.
Sanki, ben Windows aşığıyım.
Güncelleme ile verilerimi kaybettiğim sistemi aşığıyım ne kadar güzel :D.

Kardesim kusura bakmada sen ya kavga arıyorsun ya da psikolojik sorunların var. Tavsiye isteyen arkadaşım sen arastirabilirsin dediğim bilgisayarı mimarlik programlarını çok rahat kaldırır. Tabi alan kişi kadın ise bu tavsiyem yoksa diğer arkadaşların yazdığı bilgisayarlar uygundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı