10.000 TL laptop önerisi

Hocam yeni kasa TUF'larda ısınma sorunu giderildi. Ama yine de ROG gibi bir soğutma performansı yok. Bu bütçede ROG Zephyrus G14 var. Onda da Ryzen 7 5800HS var 1 nesil daha yeni işlemci içeriyor. Ama 14 inç olduğunu belirteyim. Burada yapmanız gereken kalite/performans arasında seçim yapmak. Şahsen ben de aynı durumdayım aynı bütçede bilgisayar bakıyorum. TUF 3050 Ti içeriyor fakat malzemesi kalitesiz ve ROG'lar kadar iyi soğutma sistemi yok. Ben şu an G14 ve STRIX arasında kaldım. Düşük kalite yüksek performans beni uzun süre götüremez diye düşündüm. 3 sene sonra malzemeden dolayı kasa bozulsa çökse ya da anakart yansa 3080 olsa ne işime yarayacak? Üstelik üniversiteye başlayacakmışsınız. Size G14 tavsiye ederim. ASUS'un en kaliteli serisidir Scar serisinden sonra.

NOT: Şarjı iyi gitse güzel olur demişsiniz. Bir arkadaşım 2020 kasa Zephyrus kullanıyor ve 10 saat pil ömrü varmış tarayıcıda gezinme falan 6 7 saat götürüyormuş. G14 144 Hz, yüksek kalite, uzun pil ömrü vs. Kesinlikle tavsiye ederim.
Hocam G14 en ucuz 11.700 TL gördüm. Yanlış sürüme mi bakıyorum yoksa sizin önerdiğiniz de bu muydu?

Bu seri hakkında pek bilgi sahibi değilim ve görüyorum ki siz konuya benden daha hakimsiniz. Zephyrus serisinin Asus'un en iyi bilgisayarlarından olduğunu söylüyorsunuz. Artıları-eksileri hakkında beni biraz daha aydınlatabilir misiniz? 14 inç bilgisayar taşıma anlamında ergonomi anlamında daha güzel olur ama benim şuan kullandığım bilgisayarda 14 inç ve Numeric Key'lerin olmaması biraz can sıkıcı gibi sanki.

O seviyede 1650 çok düşük değil mi?
1650 Refresh. Bu da 1650Ti ile hemen hemen aynı performansı veriyor. Evet daha iyi olabilirdi ama bütçenin düşük kalması açısından bunu yapmışlardır. Asus en kaliteli kasasını bu bütçede yapıyorsa bazı şeylerden ödün vermemiz lazım. 14 inç oyun bilgisayarı yok Türkiye'de :D Bazıları için bu çok iyi bir şey. Kusursuz bulamayız. Ama keşke 5600H+3050 kombinasyonunu 11 Bin civarında satsalardı çok güzel olurdu.
Bu seri hakkında pek bilgi sahibi değilim ve görüyorum ki siz konuya benden daha hakimsiniz. Zephyrus serisinin Asus'un en iyi bilgisayarlarından olduğunu söylüyorsunuz. Artıları-eksileri hakkında beni biraz daha aydınlatabilir misiniz? 14 inç bilgisayar taşıma anlamında ergonomi anlamında daha güzel olur ama benim şuan kullandığım bilgisayarda 14 inç ve Numeric Key'lerin olmaması biraz can sıkıcı gibi sanki.
Hocam NumPad sorun olursa tercih etmenizi önermem. Artıları malzeme kalitesi, taşınabilirliği, üst segment bir laptop olması, 10 saat pil ömrü, 1.99 cm kalınlık, 2 kilodan hafif olması, 14 inçte ve bu hafiflik,incelikte bu performansı verebilmesi, yüzde 100 sRGB, 300Nit parlaklık, 72NTSC, 144Hz ekran
Eksileri ise 1650 Refresh biraz düşük. 14 inç çok rekabetçi bir oyuncu iseniz düşük. Klavyesinde RGB yok fakat bir sorun değil. WebCam de yok. Bu da bir eksi bazıları için. NumPad yok. Soğutma anlamında iyi ama klavyenin üst kısmı sayıların üzeri biraz ısınıyormuş. Artıları eksilerinden fazla gibi ama kendi tercihiniz. Ve şunu söylemeyi unutmuşum editliyorum; eğer klavyesinde ışıkları açmazsanız birazcık coil whine sesi gibi bir ses çıkabiliyormuş fakat bu ses çok azmış. Işıkları açınca bu problem ortadan kalkıyormuş. Discord Zephyrus G14 sunucusuna sordum.

Son düzenleme:
Laptopu biraz inceledim hoş geldi sizin dediğiniz gibi 8gb RAM takviyesi yeterli olacaktır. Ancak merak ettiğim bir şey var ram takviyesini nasıl yapabiliriz? (Bende almayı düşünüyorum o yüzden sordum)

Laptopu biraz inceledim hoş geldi sizin dediğiniz gibi 8gb RAM takviyesi yeterli olacaktır. Ancak merak ettiğim bir şey var ram takviyesini nasıl yapabiliriz? (Bende almayı düşünüyorum o yüzden sordum)
Hocam linki attığım ramı alıp YouTube videolarına bakarak yapabilirsiniz. Yok yapamam derseniz bir bilgisayarcıya aldığınız ramı götürün onlar takarlar. Link bu:

Yeni konular

Geri
Yukarı