10.000 TL Laptop önerisi

Bütçe
10000

M berat W

Picopat
Selam, yaklaşık olarak 1 aydır sistem toplamak ile uğraşıyorum ve biliyorsunuz ki evde topraklama olmaması bu konuda önemli bir etken. Bulunduğum evde de topraklama yok. Kaliteli bir PSU ile iş çözülür sanmıştım ama topraklama ile ilgili konulara girince çok tehlikeli olduğunu anladım ve dizüstü bilgisayar almaya karar verdim. Maksimum 10.000TL olacak, RAM yuvaları lehimli olmayan bir laptop önermenizi istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Şu anda yalnızca Valorant oynuyorum o yüzden bütçenin düşük-orta ayarlarda Valorant oynatacak bir bilgisayar için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, yaklaşık olarak 1 aydır sistem toplamak ile uğraşıyorum ve biliyorsunuz ki evde topraklama olmaması bu konuda önemli bir etken. Bulunduğum evde de topraklama yok. Kaliteli bir PSU ile iş çözülür sanmıştım ama topraklama ile ilgili konulara girince çok tehlikeli olduğunu anladım ve dizüstü bilgisayar almaya karar verdim. Maksimum 10.000TL olacak, RAM yuvaları lehimli olmayan bir laptop önermenizi istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Şu anda yalnızca Valorant oynuyorum o yüzden bütçenin düşük-orta ayarlarda Valorant oynatacak bir bilgisayar için yeterli olduğunu düşünüyorum.
Şunu önerebilirim:

Tek bir ram slotu var, lehimli değil ve maksimum 20GB olarak gözüküyor. Ayrıca SSD yükseltme seçeneğide mevcut ve valorant için işinizi fazlasıyla görür. Dezavantajı tek bir ram slotu olduğu için ram'i tek kanaldan kullanmak zorundasınız.

Şunu önerebilirim:

Tek bir ram slotu var, lehimli değil ve maksimum 20GB olarak gözüküyor. Ayrıca SSD yükseltme seçeneğide mevcut ve valorant için işinizi fazlasıyla görür. Dezavantajı tek bir ram slotu olduğu için ram'i tek kanaldan kullanmak zorundasınız.
Hocam, incehesap sitesinden baktığımda iki slot var olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-07-18-17-39-663.jpg
    Screenshot_2022-08-07-18-17-39-663.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 10
Hocam, incehesap sitesinden baktığımda iki slot var olarak gözüküyor.
Hepsiburada ve crucial'da bellek yuvası 1 olarak gözüküyor.

Hepsiburada ve crucial'da bellek yuvası 1 olarak gözüküyor.
Eğer tek kanal sıkıntı olmaz diyorsanız, bence fiyatına göre gayet iyi bir sistem. Olur diyorsanız başka bir tane önerebilirim.

Başka bir laptop önerirseniz benim için daha iyi olur.
Buyurun

AMD İşlemci ve ekran kartına sahip olduğu için daha fazla performans alırsınız, ama sıcaklıklara dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı şekilde RAM ve SSD yükseltme seçeneği mevcut. 2 tane RAM Slotu var, ayrıca disk kapasitesi'nin 512GB olması sizi ekstra masraftan kurtarır. Dezavantajı ekran kartı belleği paylaşımlı olduğu için ekstra bir ram almanız gerekebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı