10.000 TL laptop önerisi

Bütçe
10.000

rawies2

Centipat
Daha fazla  
Fazla oyun odaklı olmasa da olur kasmasın, donmasın rahat ve akıcı çalıssın yeter. Orta düzey oyunları en azından orta grafiklerde oynatabilen bir cihaz arıyorum.

Son düzenleme:
Ben laptoplardan anlamam o yuzden yanlış bir şey dersem kusura bakmayin fakat bu onerdiginiz laptopta ekran kartı yok mu? Onboard ne demek oluyor?
Attığım laptop AMD Ryzen işlemcili yani onboard grafik çipi Intel olandan bir tık daha iyi.
Harici ekran kartı olmayan laptoplarda oyunlarda kasma yaşarsınız. Bu nispeten bir tık iyi ancak RAM takviyesi gerekebilir, 8GB artık çoğu oyuna yetmiyor.

Ayrıca beğenmedim atan @Alimitnick , daha iyi bir laptop önerebilirsin arkadaşa.

Orta düzey oyun oynayamazsın, onboard grafik kartı harici cihaz bulunmaz bu fiyata.

@rawies2 Oyun konusunda çok bir beklentiniz olmasın.

Ryzen 3 ne bu bütçede hocam ya.
Bu Acer modellerinde 8 GB anakarta lehimli olarak geliyor ve ekstra RAM portu yok. 8GB'a mahkum olur, Ryzen işlemcinin grafik çipi de bir 2GB yer, kalır geriye 6 GB.

Bu Acer modellerinde 8 GB anakarta lehimli olarak geliyor ve ekstra RAM portu yok. 8GB'a mahkum olur, Ryzen işlemcinin grafik çipi de bir 2GB yer, kalır geriye 6 GB.
O zaman bunu alır.

O zaman bunu alır.
Acer'dan iyi ama Vivobook daha kaliteli.
Bu bütçede Ryzen 3 Ryzen 5 hele U işlemci çok fark etmez. Hangisi hoşuna giderse onu alsın arkadaş.

Acer'dan iyi ama Vivobook daha kaliteli.
Bu bütçede Ryzen 3 Ryzen 5 hele U işlemci çok fark etmez. Hangisi hoşuna giderse onu alsın arkadaş.
Aynı nesilde Ryzen 3 vs 5. Şuan pek fark etmeyebilir ama Ryzen 5 daha uzun ömürlü olur. Lenovo da çöp değil zaten. Sırf biraz daha kaliteli diye almak mantıksız.

Geri
Yukarı