10.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
10.000

BURKOZA

Kilopat
Yer
Şarköy, Tekirdağ, Türkiye
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
256-512 GB NVMe SSD
Selamlar, 10.000 TL'ye genel olarak iş ve okul odaklı, oyun çok ara ara oynanacak şekilde ama öncelik iş ve okul olacak. 8 GB RAM'li fakat arttırılabilir RAM imkanı sunabilen bir laptop arıyoruz. Bütçemiz 10.000 TL'yi aşamaz, önerilerinizi bekliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam RAM arttırılabiliyorsa sıkıntı yok. Esasında biz Lenovo Ideapad 5 modeline bakmıştık çünkü Windows 10 direkt yüklü geliyor. Ama bunda Linux dağıtımıyla geleceği için Windows 10'u kendisi yükleyecek teknik beceriye sahip değil arkadaş. Yoksa bana göre de en makul model bu.

Hocam RAM arttırılabiliyorsa sıkıntı yok. Esasında biz Lenovo Ideapad 5 modeline bakmıştık çünkü Windows 10 direkt yüklü geliyor. Ama bunda Linux dağıtımıyla geleceği için Windows 10'u kendisi yükleyecek teknik beceriye sahip değil arkadaş. Yoksa bana göre de en makul model bu.
RAM yükseltilebiliyor, Windows kurmak için teknik bilgiye aslında gerek bile yok, yapacağı tek şey Windows 10 kurulum USB'sini boot menu den seçmek, daha sonra oradan mevcut diske format atarsanız çok kolay bir şekilde kendisi kuruyor.

RAM yükseltilebiliyor, Windows kurmak için teknik bilgiye aslında gerek bile yok, yapacağı tek şey Windows 10 kurulum USB'sini boot menu den seçmek, daha sonra oradan mevcut diske format atarsanız çok kolay bir şekilde kendisi kuruyor.
Hocam biliyorum aslında da, işte :) Bunu aldırmaya çalışacağım kendisine. +1 RAM slotu var değil mi üzerindeki slota ek olarak. 16GB daha RAM alındığında ileride gayet kâfi olacaktır.
Hocam bu arada bu modelin klavye ışıklandırması mevcut mu? İncelemelerde mevcut görünüyor ancak yorumlarda tam tersi deniyor, çözemedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı